Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyógyszerallergia. Mit tegyek?...

Gyógyszerallergia. Mit tegyek? (többi lent! )

Figyelt kérdés
1 héttel ezelőtt a nőgyógyászom felírt Mikogal-t(hüvelykúp). Hétfőre viszkető, égő, piros foltok jelentek meg a testem egész területén. Aznap este elmentem ügyeletre, hogy nézzenek rám mégis mi lehet?! (addigra majd meg őrültem a vakarózástól). Felírt az orvos Claritint, és annyit mondott, hogy a szervezetemben egy leépülő baktérium van. Gondolkodás nélkül felhelyeztem este a hüvelykúpot és bevettem a claritint. Kedd reggelre nem hogy javultak volna a tünetek, sokkal inkább erősödtek.. este kórházi ügyeletre mentem, hátha ott többet megtudok. Kiderült, hogy allergiás vagyok a Mikogal-ra! Azonnal abbahagytam annak szedését és szedtem tovább a claritint (orvosi javaslatra). Azonban a tüneteim még mindig nem enyhültek, sőt azóta már levegőt is nehezen kapok. Kétségbe estem, nem tudom hova fordulhatnék. A kórházi ügyeleten javasoltak allergia vizsgálatot, ám a háziorvosom azt mondta felesleges és nem írt beutalót. Ma is nehéz légzéssel és őrjítő viszketéssel keltem. Mit tegyek?
2013. okt. 17. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Igyál kálcium pezsgőtablettát és menj vissza a nőgyógyászatra másik gyógyszert feliratni, meséld el az allergiás tüneteidet, hátha ő tud valami megoldást.
2013. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ittam tegnap is és ma is, mégsem múltak a tünetek. nőgyógyászhoz visszamegyek, de csak jövőhéten rendel már az én orvosom, máshoz pedig nem szeretnék menni, mert eddig sok közül ő vált be.
2013. okt. 17. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig az allergiás tünetek esetén javasolják "forduljon azonnal orvoshoz!" Teljesen ki kell ürülnie a szervezetből. A légzési nehézség is figyelmeztető, mert ödémát okozhat a mérgező anyag. Nekem is volt egyszer ilyen allergia-rohamom. Úgy feldagadt a képem, nem láttam le magam elé a földre, s tele lett az egész testem tűzvörös foltokkal. Ügyeletre mentem be, de őket nem hozta annyira lázba, hogy mit éreztem. Adtak egy szurit, meg Kalciumot kellett szednem. Aztán ahogy kiürült a szervezetből az olajos hal+joghurt/fehérje allergia/, elmúltak a tünetek.Az allergia vizsgálat nagyon macerás, vagy 100- féle dologra keresnek rá, de nálad ez a gyógyszer okozhatta. Ne szedd, igyál calcium-pezsgőtablettát. Persze az eredeti panaszodra is kellene valami megoldás.
2013. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ezért is fordultam azonnal orvoshoz, viszont egyik orvos sem mond semmi konkrétat, a pezsgőtablettát iszom, csak nem értem, hogy ha már 4 napja nem használom a kúpot akkor miért erősödnek a tüneteim az enyhülés helyett?! Milyen orvoshoz forduljak ezzel kapcsolatban? Az eredeti problémám is aggaszt.. de muszáj vagyok azzal még pár napot várni.(meg az ottani problémám már enyhült) viszont ez az allergia nagyon aggaszt. Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
2013. okt. 17. 16:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Az pár nap, míg teljesen kiürül a szervezetből.

Én allergológiai szakrendelésre mentem. Nekem még adtak kenőcsöt is, de nem emlékszem a nevére, az enyhíti a viszketést.

2013. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nézelődtem már neten én is allergológiával kapcsolatban.. de csak olyan találtam ami több 10ezer forint amit jelenleg nem engedhetek meg magamnak.. Viszont van egy olyan sejtésem, hogy a Claritinra is allergiás vagyok.. mert egyre erősebbek a tünetek. A ma esti adagomat is bevettem pár órával ezelőtt, azóta egyre jobban viszketek, nehezen kapok levegőt és az alhasam is rettentően fáj.. Na ilyenkor mit tegyek?
2013. okt. 17. 23:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen tünetekre a háziorvosod nem utal be szakrendelésre, akkor húzza le magát a budin!

És otthagynám a praxisával együtt. Ma menj be, és követeld, hogy utaljon be, ill adja írásban, hogy semmi rendkívülit nem lát a panaszaidban. Lettek már komoly következményei annak, hogy elbagatellizálta a beteg panaszait a háziorvos. Min. egy laborvizsgálatot is kellene végeztetnie, mert valami nagyon megzavarta a szervezetedet. Nem magas a cukrod egyébként?

2013. okt. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!