Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A gyógyszerallergia a bevételt...

A gyógyszerallergia a bevételtől számítva kb. mikor jön elő?

Figyelt kérdés
Kaptam egy gyógyszert, antibiotikum!5napig kell szednem,2x2-t.A 2. napon vagyok!Félek az allergiától,bár kiskoromban minden tüszős mandulagyulladásra ezt kaptam!A kérdéseim:ha anno nem voltam rá allergiás akkor már nem is lehetek?És érdekelne,hogy bármikor előjöhet ,vagy azonnal bevétel után kéne előjönnie az allergiának!Igazából attól félek,hogy halálos allergiám lesz!Kérlek őszintén válaszoljatok,ne szívasson senki,mert eléggé félek a haláltól!Kössz!!
2010. okt. 31. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mar elojott volna, ne aggodj.
2010. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az allergia bármikor elő jöhet.Én szinte az összesre allergiás vagyok, (bajban is van a doki, ha írnia kell valamit)

A tavasszal 2x voltam beteg egymásm után.Először írt Fromilidet, jó is volt.de kb 2-3 hét mulva megint nagyon beteg lettem, annyira, hogy nyelni sem bírtam.Megint azt írt.Elkezdtem szedni, és kb 3 napon kijött rajtam az allergia.

Akkor azt mondta a doki, hogy bármikor kijöhet.Mert én is azt mondtam neki, hoyhg a multkor semmi bajom nem volt tőle.

Ja, még annyit, hogy "eddig"nekem sem volt bajom egy gyógyszertől sem.Ma meg már csak meszsiről "nézhetem"pl a penicilin tartalmú gyógyszereket (is)

2010. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha kiskorodban nem jött elő, akkor nagy az esélye, hogy most sem fog. egyébként a szeptikus sokk (ez lehet halálos) nagyon ritka és a bevételtől számított 5-10 percen belül kezdődik, ilyenkor megdagad az arc, száj, stb. Gyengébb allergiánál csak kiütéses leszel, az nem vészes.

Ha nagyon félsz, akkor legyen nálad kálcium vagy valamilyen allergia ellenes gyógyszer! de nem lesz baj!!


pánikbeteg vagy egyébként?

2010. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy egy óra eltelténél lassabban jelentkezne a gyógyszeralergia.
2010. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pánikbeteg!Nálam a gyógyszerektől való félelem olyan, mint másnál a tériszony.De valami rettenetes!Annyira durva,hogy képes vagyok produkálni tüneteket, persze csak magamban őrlődöm, mert nem szólok erről senkinek!Köszi hogy nem csesztettek ezzel!
2010. okt. 31. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
jobbulást neked!!
2010. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a gyógyszerallergia már az első szemnél elég gyorsan jelentkezik.
2010. okt. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs igaza azoknak akik szerint a gyógyszerallergia a gyógyszer beszedése után max néhány órával jelentkezik.


pl. én penicilin érzékeny vagyok, de az allergiám csak a gyógyszer 1,5 hónapos szedése után jött ki, kiütések formájában. pedig előtte is szedtem már penicilin tartalmú antibitiokumot.


Tehát attól, hogy eddig nem voltál rá allergiás, az nem kizáró ok.Az allergia előjöhet bármikor, de az az azonnal életveszélyes reakció ritka(anafilaxiás shock), és csak akkor jön elő, ha nagyon allergiás vagy az adott anyagra vagy/és nagyon nagy mennyiségű olyan anyagot tartalmaz az adott gyógyszer.

2010. nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az előző válaszolónál csak később alakult ki az allergia azért nem jelentkezett azonnal.
2010. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!