Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez nem kérdés?! Csak szeretnék...

Ez nem kérdés?! Csak szeretnék mindenkinek szólni, mennyire is veszélyes lehet a hajfesték.

Figyelt kérdés
Egyszer már írtam nektek, hogy a sötét hajfestékekre vagyok allergiás.. sajnos senki nem írt.. velem történt egy elég csúnya dolog tegnap este.. :/ duzzanat volt a halántékomnál, de borzalmasan nagy volt. :S elmentem ügyeletre, kaptam 2 szurit.. az egyik anti valami volt, a másik calciumsc. az orvos és az ápoló azt mondtam, hogy már a hangszálamat is elérte a duzzanat. nagyon féltem, száradt volt a szám is. haza jöttem ,reggel ahogy felkeltem örömömre lement a halántékomnál a duzzanat, de átment a szemem fölé. :S Megtanultam, hogy soha nem fogom festeni a hajam. hisz még én se gondoltam volna, hogy 5 év után kijön az allergiám. 20/L

2013. okt. 18. 06:58
1 2
 1/20 anonim válasza:
Az ugyeleten mit mondtak mitol volt? 5 ev utan a festektol? Ha 5 evig nem festetted a hajad, es volt is valami a szervezetedben,az tuti kiurult. Amugy en is erzekeny,sok mindenre allergias vagyok,meg nem festem a hajam. Mondjuk derekig er,draga is lenne, meg feltem is a hajam. Most 24 vagyok, megfigyeltem 1-2 osz hajszalat,ha elszaporodnak, akkor viszont muszaj lesz. Meg se lehetek osz huszonevesen. :S Te sose szeretned festetni? Akkor se, ha mar nagyon oszulni fogsz?
2013. okt. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nekem másodjára történt ez az esett, de nem tudtam hogy ennyire veszélyes is lehet, az ügyeleten azt mondták, hogy harmadjára nem fogom túlélni. ott kellett maradjak félóráig, hogy megfigyeljenek. rosszabbodás során roham mentőt kell hívni. ennyit mondtak. Na épp ezaz hogy festettem már nem egyszer a hajam feketére.. és csak most jött ki rajtam az alleregia. én is nem régiben találtam 20 éves korom létemre 2 őszhajszálat. :) és ha idősebb leszek, festeni fogom-e a hajamat? Nem!! Inkább legyek ősz, minthogy ne éljem túl!
2013. okt. 18. 07:15
 3/20 anonim ***** válasza:

Más hajfestékkel festetted???

% év ugyanannyi hajfestéstöl nem jön allergia elö.

Az a dobozon is rávan írva elözször tesztelni,majd festeni....

Sajnos sokan alergiásak a hejfestékbeki anyagokra.

2013. okt. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

mind a két esetnél másfajta volt a hajfesték. bőrteszt? hiába ment rá a kezemre, amikor semmi se jött ki rajta. :/ most is itt ülök feldagadt 'pofikámmal' :))

nem sokára megyek orvoshoz, mert iratnom kell calciumsc.

2013. okt. 18. 07:24
 5/20 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így jártál. Remélem, én elkerülöm, mert muszáj festenem. 30 éves vagyok és 15 éve őszülök, amit máshogy nem tudok eltakarni. :/
2013. okt. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Először egy tévhit az allergiákkal kapcsolatban(minden fajta allergiára igaz): nem csak az első alkalomnál kezdődhet allergia,hanem a sokadik után is,bármikor kialakulhat! Sőt, az első alkalommal,ha vannak is tünetek kevésbé erősek,mint később,mert az immunrendszer úgy működik,h ha valamilyen idegen anyaggal "érintkezik" először nem ismeri fel,ezért lassabban és kisebb mértékben reagál. Többszöri alkalommal már rögtön megvan az immunválasz,ami hevesen,nagy reakciókkal jelentkezik.

Pl. gyógyszereket ritkán tesztelnek csak,mert az,h a vizsgálat idején nem volt allergiás reakció nem jelenti azt.h a következő használatokkor nem lesz,de volt már arra is példa,h ilyen teszt volt az utolsó csepp a pohárban és ezzel provokálták ki a későbbi allergiát.

Másodszor: a fekete színre gyakori az allergia,nemcsak hajfestékekben. gyakran egy tartós ekcémát,kiütéses allergiát fekete színű ruha okoz. Ilyenkor teljesen mindegy melyik fajta hajfestéket használod,mert nem a festékre,hanem a színezékre(fekete)vagy allergiás és mindegyik fekete festéknél ez lesz. Viszont,ha világos festéket használsz nem jön ki semmi.

Harmadszor: az,h egy-egy egyén allergiás a hajfestékre az nem a festék hibája,hanem az egyén túlérzékenysége,azaz a hajfesték nem mindenkire veszélyes,sőt a többségre nem az.

Érdemes lenne kivizsgálni,h mire vagy érzékeny. A bőrgyógyászatok zömében csinálnak allergia tesztet,amiben szerepel a színekre utaló anyag is.

2013. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen sajnos! nekem másodjára volt ez a allergia, és most nagyon brutál módon nézek ki. :S most a mai nap folyamán voltam orvosnál és szteroidot adott vénába, meg calciumot. holnap utaznák ki külföldre , de így nem tudom mi lesz. :S félek, nehogy valami bajom legyen. ráadásul az a legviccesebb hogy nem rögtön a hajfestés után jöttek ki a reakciók, hanem rá 3 napra. :S
2013. okt. 18. 11:04
 8/20 anonim válasza:
Hatos, elso vagyok, ment neked a zoldkez. A ruhas dolog nalam bejott, most mar ertem, miert csak a fekete ruhaknal leszek tele piros pottyokkel.:S Ezek szerint, amilyen hajszinem biztos nem lesz az a fekete. Vagy lehetseges, hogy a hajfesteknel ez nem jonne ki? Gondolom mindenki mashogy reagal erre. Egyebkent sotetbarna vagyok,szoval nalam valoszinuleg a barnas arnyalatok jatszanak. Hajaj,megertelek kedves kerdezo. Kivanom, hogy gyogyulj meg es semmi baj ne erjen se kulfoldon, se belfoldon!
2013. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Kerdezo: Eredetileg milyen szinu a hajad? Mas szinnel is probalkoztal? Most mar kelloen ram ijesztettel. (elso)
2013. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Voltal allergiavizsgalaton?
2013. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!