Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olyan kérdésem van, hogy...

Olyan kérdésem van, hogy minden családban normális dolog az, hogy mindenkinek saját pohara vagy bögréje legyen?

Figyelt kérdés
S ha valaki pl. iszik a másik bögréjéből az igaz, hogy nem higiénikus vagy nem is kell ezzel foglalkozni?
2013. okt. 6. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindenkinek más színű pöttyös bögréje van. Nem is a higiénia miatt (hiszen alaposan elmossuk), hanem inkább a megszokás, és a bögréhez való kötődés miatt.
2013. okt. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs külön saját pohár de pl. egy ebédnél mindenki megjegyzi melyikből ivott éppen és nem iszik bele a másikéba. Utána meg úgyis el lesznek mosogatva, és megint tisztán vesszük ki a szekrényből. Akkor nem higiénikus a másikéból inni, ha közvetlenül utána iszol. Amúgy nagy bajod nem lesz tőle ha nem beteg a másik. Nekem is sokszor van hogy egy barát vagy családtag odanyújtja a poharát, hogy kóstoljam meg amit iszik, én nem vagyok ettől paranoiás. :)
2013. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk ha nincs meghatározva, akkor felszaporodnak a mosatlan bögrék, mert mindenki mindig újat kezd. Ha ki van osztva, akkor tized annyi poharat sem kell elmosni. Lakás-menedzsment szempontból előnyös gyakorlat.
2013. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nalunk nincsenek sajat bögrek es poharak, es a gyerekkori csaladomban sem voltak. Kiveve, ha kapott valaki ajandekba valakitöl, pl. a ferjem a lanyomtol, a lanyom a nagymamatol, ovibol, keresztanyjatol...stb, ezekben ök isznak. Teazni csak en szoktam, erre atlatszo üvegbögreim vannak, nem a masik bögreket hasznalom. Csak mert jobban illik pl. a teaskancsohoz. Anyosomeknal sajat poharak vannak a ferjemnek, testverenek es az unokaknak, emellett par senkihez sem tartozo pohar - ebböl valasztottak ki egyet a lanyomnak "sajatnak", en meg hol ezt, hol azt kapom. (De legtöbbször semmit, ugyanis ök csak szendioxidos vizet vesznek, igy viszem magammal a menteset, es nem szeretek kerni, inkabb üvegböl iszok.)
2013. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nálunk csak "kedvenc" bögrék vannak, amiket pl ajándékba kap valaki, de nincs határozottan beosztva amúgy.

Azt hozzá kell tennem, hogy van egy bögretemetőnk. A kert végében egy faláda, abba gyűjtjük a törött bögréket - jó, más szilánkos dolgokat is, de határozottan a bögrék fogynak. Lomtalanításig ott elvannak.

Oka igen egyszerű: balesetből visszamaradás miatt néha beleáll a görcs édesanyám bal kezébe, amivel pont a megmosott bögrét/tányért stb a szárítóra teszi. Rossz beidegződés, mert a balesete előtt mindig így mosogatott, és még nem szokta meg. Nekem hasonló módon, csak én simán figyelmetlen vagyok néha. :)A végeredmény ugyanez. A kedvenc bögréink általában cserélődnek, talán mondanom sem kell.

Öröm az ürömben: rokonok, barátnők, barátok mániája, hogy bögréket adnak ajándékba, én meg nyertem már párszor. Tombolán, nyereményjátékon... Jó, hogy nincs beosztva, ki miből iszik, mert abból háború lenne :P

2013. okt. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez természetes és higiénikus szokás.Ez nem jelenti azt hogy az ember utál a saját gyermek vagy szülője után inni... de nevelés szempontjából így a helyes


Elég baj az, ha valahol ez nem igy van- mert akkor a gyermek megszokja hogy bárhol, bárki után eszik vagy iszik és utána jön a szájpenész vagy más probléma.

2014. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!