Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma átmenetileg javul,...

Ekcéma átmenetileg javul, aztán súlyosbodik. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta allergiás vagyok pollenekre, porra, macskaszőrre. Néha kipattogtam fémektől, dezodoroktól, vegyszerektől, de magától elmúlt néhány nap alatt. Egy nagyobb takarítás után nagyon durva ekcéma jött ki a kezemen. Mivel tudom, mitől van (domestos), már eleve úgy mentem el orvoshoz, hogy nem kellett találgatni, mi kozta.

A tünetek közepesen súlyosak voltak mire orvoshoz mentem (háziorvos); kb 1 hónapja vakaróztam már, és mindenféle kenceficét kipróbáltam. Az ujjaim között vörös, hólyagos,kirepedezett volt a bőr. A doki első körben felírt egy mosakodókrémet és egy szteroidos kenőcsöt.

A mosakodókenőcsöt "natúrban" is kenegettem, mert nagyon jót tett a bőrömnek; a szteroidost pedig csak esténként; napi 1-szer.

Kb 3 nap alatt elmúlt a vörösség és a viszketés. A bőröm azóta is pikkelyesen hámlik, naponta egyszer ledobom a bőrt-mint a kígyók.

Kb az orvos utáni 4. napon (tehát miután 4 napja használom a krémeket) ismét megjelentek a hólyagok. Először csak néhány darab a tenyeremen-ezek most már egyre nagyobbra nőnek; mára viszont az egész testem pöttyös.

A testem nem viszket, a tenyerem is csak enyhén. Inkább nagyon kellemetlen a sok hólyag. Némelyik elég nagyra nőtt már, és ezáltal feszül az egész tenyerem...

Van valakinek ilyen tapasztalata?



2013. okt. 18. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


A manna szappanról csak facebookon olvastam, ott reklámozták, de egy próbát hátha megér. A nővérem keze ekcémás, neki a mosogatószertől szokott kijönni.

2013. okt. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha már az egész testeden kijöttek a pöttyök, javaslom ne várj tovább, irány a bőrgyógyász! Ezek a pöttyök, melyek később hólyagossá válnak, el is fertőződhetnek, azzal pedig nem érdemes játszani; a vakarással terjedő tulajdonságáról nem is beszélve.

Nekem a fejbőrömet "üti" ki néha az allergia, ha nem megfelelő sampont használok, de minden más hajápolótól, balzsam, hajlakk, stb. egy-kettőre csúnya lesz, és az egyetlen dolog ami segít megfelelően, tartósabban kezelni a tüneteket, az az Elocom 0,1% oldat vagy kenőcs; de sajnos ezek általában tüneti kezelések, az allergia ilyen módon történő megjelenésének belső eredetű okai is lehetnek.

Sok sikert!!!

2013. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!