Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lesz különösebb bajom attól,...

Lesz különösebb bajom attól, hogyha olyan ételeket fogyasztok amire intoleráns vagyok?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen voltunk allergia vizsgálaton, és megállapították hogy intoleráns vagyok néhány ételre.

Azt mondták hogy 3 hónapig ne egyek olyan ételeket, és utána is csak nagyon keveset, és nagyon ritkán. Egy ideig betartottam ezt a diétát, de az utóbbi időkben elhanyagoltam, és nem figyeltem rá hogy mit szabad ennem, és mit nem. Azóta se volt semmi bajom, és nem hiszem hogy lesz, de nem vagyok biztos benne. Kérlek segítsetek! Szerintetek továbbra is fogyaszthatom ezeket az ételeket?

És szerintetek nagyon ártani fog ez a szervezetmnek?



2013. okt. 30. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha megint telitődik vele a szervezeted, akkor újra előjönnek a tüneteid, így jártam én a tejjel, jó ideig nem ittam, azután nagyon megkívántam többször ittam, egy idő után újra tele lettem viszkető pöttyökkel tőle és jött a haspuffadás.
2013. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet különösebb bajod, pl krónikus bélgyulladás, állandósuló bőrproblémák, esetleg rák.


Nem értem miért fontosabb ilyeneket enni, mint az egészséged, ha egyszer nyilvánvalóan allergiás vagy rá.

2013. okt. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát enyhíteni tudod ha eszel kefírt, (van vizi is), és még én is keresek valami olyat ami a gyulladásra jó belsöleg, merhogy ugya az allergia az gyulladással jár. talán aloe vera jó lehet
2013. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Fontosnak tartom az egészségemet, de akkor is nehéz olyan ételektől megválnom amiket imádok.:(

De ezeket olvasva, inkább megpróbálom betartani.

2013. okt. 30. 17:53
 5/6 Tomcsó ***** válasza:

Nagyon jól mondták, hogy jó darabig nem szabad ilyeneket enned és majd ritkán nagyon keveset. Minél többet eszel olyanból ami irritálja az immunrendszered annál több olyan sejt és intermedier keletkezik ami arra van specializálódva- szóval minél többet eszel annál rosszabb lesz. Ha sok ideig elhagyod, úgy a sejtek elhalnak (felezési idejüktől függően, h mennyi időt vesz ez igénybe) de a memória sejtekbe az allergia típusa el lesz tárolva, így az újbóli kontaktus során ismét gyorsan kialakulnak azok az immunsejtek amik az allergiát létrehozzák.

Azt tanácsolom változtass életmódot vagy minimum a táplálkozási szokásodon, belátásod szerint, hogy megkönnyítsd a saját életed.

2013. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
maximum nő egy harmadik szarvad vagynem xd ha valamit nesmzeretsz ne edd azt annyi
2013. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!