Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tegnapelőtt voltam kozmetikusn...

Tegnapelőtt voltam kozmetikusnál, hogy szemöldököt festessek, azóta viszket és meg van dagadva nem csak a festékkel takart rész, hanem körülötte is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint allergiás vagy rá. Kalcium pezsgőtablettát ihatsz rendszeresen pár napig. Meleg vízzel nem moss most arcot, mert az fokozza az ödémát!

Ezt a festéket később ne használjátok, mert súlyosabb reakció is jelentkezhet nálad.

2013. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ügyeletre mennék, ez elég durva allergiának tűnik, lehet injekciót kéne kapnod.
2013. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tegnap óta már annyira be van dagadva mindkét szemem, hogy a bal szememre nem is látok, nem tudom kinyitni :((( lehet ma elmegyek az ügyeletre! A kalcium meg nem hatott sajna!
2013. dec. 26. 13:32
 4/11 anonim ***** válasza:
MINDENKÉPPEN menj, ne várj, mert a következő a gégéd bedagadása lehet, amibe megfulladsz! Ne várd meg! Súlyos allergiás esetnél (a tiéd az) a kalcium iszogatása annyit ér, mint halottnak a csók.
2013. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az allergént valószínűleg sajnos el kell majd távolítani, és emellett durva antihisztaminokat fogsz majd kapni valszeg.
2013. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kórházba kellett szállítani, mert a bal szememet nem tudtam kinyitni. Infúziót kaptam, ami csillapította az allergia tüneteit, de még mindig ödémás a szemem, azt kamilla teás filterrel kezelem. Borzasztó volt ez a pár nap, a barátommal sem mertem találkozni emiatt :( de remélem 1-2 nap és újra a régi leszek!
2013. dec. 28. 11:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod valahogy leszedni a szemöldöködről a festéket? Elméletileg amire ennyire allergiás vagy, azt mindenképpen el kéne távolítani a testedről.
2013. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Attól félem, hogy el kell távolítani a szemöldököm, nagyon megijedtem, de mondták az orvosok, hogy felesleges, mert már a festék úgyis beszívódott, de más sokkal vagyok! Ahogy telnek az órák, úgy múlik az ödéma is:)
2013. dec. 28. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, jobbulást! És jobb, ha nagyon vigyázol, hogy ne kerülj többet össze ezzel a festékkel, mert másodikra sokszor durvább az allergiás reakció.
2013. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én kozmetikusnak tanulok, szörnyülködve olvastam a soraid! Először is minden kozmetikusnak (ha még nem voltál befestve) próbát kell csinálnia a festékkel festés előtti napokban (pl. füled mögött icipici területen)! Mivel te allergiás vagy, így sajnos (jelen ismereteink mellett) téged nem lehet festeni! TILOS! ugyanis mindenféle festékben a hatóanyag alapjában véve ugyanaz (színtől és gyártótól függetlenül), illetve annyi a különbség, van amelyik jobban allergizál, van amelyik kevésbé. Lehet, hogy valamikor fel fognak találni olyan festéket, amely nem fog ilyen allergiákat okozni, de addig is sajnos nem szabad téged festeni. Marad a szemceruza és a szempillaspirál. Jobbulást!!!
2013. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!