Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fémallergiásan (nikkel)...

Fémallergiásan (nikkel) milyen anyagból készült ékszereket hordhatok, ami nem üt ki?

Figyelt kérdés
Köldökpiercinget szeretnék venni, de nem tudom milyet vehetek meg nyugodt szívvel. Már van egy, orvosi fémből. Hordhatok műanyagot, titániumot stb.. ?
2014. jan. 3. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Az arany nem allergén.
2014. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Aranyat!!

Nem aranyozottat!!

2014. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
És 24karátos aranyat semmiképpen se kevesebb karátosat.
2014. jan. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az ékszerészek nem viccből ötvözik az aranyat, a 24 karátos arany (99,9% tisztaságú) nem alkalmas ékszernek. Olyan ékszert kell venni, amelyben az ötvözet nem tartalmaz nikkelt. Talán legbiztosabb, ha készíttetsz, mert a bolti eladók egy része nem is tudja, hogy pontosan milyen összetételű az általa eladott ékszer.
2014. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4.válaszoló

Kínában nem szokták ötvözni az arany ékszereket ott nem szokás 24karátosnál kisebb aranyékszert venni.Franciaországban nem is szabad 18karátos aranynál kisebbet árulni.A 99.9 aranyékszernek annyi a hátránya hogy könnyebben sérül mert puhább anyag.Egy 14karátos aranyat nagyon nehezen tudsz megharapni de egy 24karátos aranyban benne marad a foglenyomatod és gyorsabban kopik.Ha allergiás akkor a legbiztosabb ha 24karátos aranyat vesz.Mellesleg Magyarországon tilos a nikkelezés mert rendkívül bőr irritáló.De más országból származó ékszerek tartalmazhatnak nikkelt.

2014. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

#5-nek:

Köszönöm, nem tudtam, hogy van ahol 24 karátos aranyékszereket készítenek. Jónéhány ékszerészüzletben érdeklődtem Mo.-on és több helyen úgy tájékoztattak, hogy nem alkalmas a 24 karátos arany ékszernek. Ezek szerint elég szűk látókörűek voltak. Ezen kívül nem is láttam sehol ilyet (24k) ajánlatban.

2014. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is fém allergiás vagyok, nagyon erősen.

Aranyat (14 karátost is bátran hordhatok), ródiummal ötvözött aranyat is, ezüstöt is, a műanyagban sincs semmi fém az is mehet.


A cink ötvözetek viszont kicsapnak.


A Clairesben szoktam vásárolni ékszert mert náluk minden bizsu antiallergén, és nagy a választék, nem vészes az áruk sem és gyönyörű a designjuk. Piercingjeik is vannak és úgy tudom fülbelövést is csinálnak.

Vagy az Avon ékszerek is antiallergének mind.

2014. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előző vok,az előbb elfelejtettem.


Ami aranyozott, ezüstözött az nem életbiztosítás,tehát ezeket kerüld, de van 1 gyűrűm ami 24k arannyal bevont bizsu és nem lettem allergiás rá. Szóval tesztelgetni kell.

2014. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 8. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!