Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nikkel allergia. Van itt...

Ravel kérdése:

Nikkel allergia. Van itt valakinek?

Figyelt kérdés

Nekem most derült ki és még nem igazán látom, hogy is fog ez működni. Féloldalas listát kaptam, hogy mit nem ehetek és mihez nem nyúlhatok hozzá.

Az érdekelne, hogy van-e itt olyan akinek szintén nikkel allergiája van és hogyan kivitelezi a nikkelmentes életet.



2013. nov. 22. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak van.Ő új töméseket kapott a fogába,s karórát nem használhat.El tudod esetleg küldeni nekem,hogy mit adott a doki? Főleg a kaják vonatkozásában érdekelne..
2013. nov. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! Nekem van nikkel allergiám. Nagyban nem befolyásolja az életemet. Nem hordok bizsut, mert attól begyullad a fülem. Nem veszek fém csatos dolgokat (óra, öv...) és esetemben ennyiben ki is merül a dolog. Lehet, hogy az enyém nem súlyos, de ételtől még nem volt bajom.
2013. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Kettes vagyok. Amúgy mit nem szabad enni? Lehet jobb lenne tudni, hogy mi az ami kerülendő..:)
2013. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van.

Én sem hordok bizsut, fém övet, fémcsatos szandált.


Mindent megeszek. Azzal nincs gond.

2013. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt az ételek is fel vannak tüntet: [link]
2013. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem fogalmaztam kellő pontossággal.

Bár bizsut én sem hordok, de teszten kimutatták, hogy nikkel allergiám van. "külső nyoma" csak a felkaromon van, azt mondták, hogy az étel is okozhatja. Nemrég életmódot váltottam és azóta sok olyan dolgot ettem aminek magas a nikkel tartalma. A fenti lista amit belinkeltetek igaz, de nem teljes. A bőrgyógyászaton is mondták, hogy rengeteg ételben van, de mást nem mondtak mint, hogy kerüljem őket. Hazajöttem és körbejártam a témát a neten. Sok hasznosat nem találtam mert vagy olyan cikkek voltak ahol csak magát az ékszer vagy kapcsok okozta nikkel allergiát írták vagy leírták, hogy akinek már nikkel allergiás szindrómája van annak a szervezete a kajákat se bírja, majd folytatták azzal, hogy mivel a nikkel rengeteg ételben benne van így nem kivitelezhető a kizárásos diéta. Kérdem én akkor mit lehet tenni? Mert a bőrgyógyászaton is csak annyit mondtak, hogy kerüljem a kajákat.

Olvastam ugyan valami gyógyszeres kezelésről de a gyógyszer mo-n csak vmi egyedi import kategóriába tartozik így nem hiszem h egy vidéki városban nagyon használnák is. Arról nem is beszélve, hogy most akkor én mondjam meg az orvosnak, hogy mit kell csinálni? Mert lerendeztek ezzel a fél oldalas listával, hogy ne egyem. Csak hogy ez betarthatatlan, mert ha mindent kihagyok akkor annyi marad, hogy hús, tojás és napfény :P

Szóval mondhatni patthelyzet, de akkor úgy látom itt is csak olyanok vannak akiknél megáll a dolog a bőrpanaszokban.

...azért megpróbáltam, hátha.

2013. nov. 26. 13:14
 7/7 anonim válasza:
írj nekem levelet kérdező. nekem nikkel szindrmám lett, most derült ki. érdekelne a te életviteled illetve a panaszaid. köszi. cornelia2@citromail.hu
2014. máj. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!