Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejcukor érzékenységgel...

Tejcukor érzékenységgel kapcsolatos kérdés de túl hosszú így lent van?

Figyelt kérdés
Tejcukor érzékeny vagyok és az mért van hogy nem bírom meginni a tejet csak ha 1.5% vagy ha laktózmentes de ha a rendes bolti tejet vagy házi tejet megfőzöm pudingnak akkor attól meg semmi bajom de ha már tejszínhabnak vagy kakaónak csinálom meg akkor attól már ugyan úgy csikar a hasam, beteg vagyok tőle mint ha simán meginnám...

2014. jan. 10. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tejcukor érzékeny vagy ,miért iszol(eszel) tejet?
2014. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mert laktózmentes tejet ihatok meg ezt az alacsony zsírtartalmút is... jónéhány éve kezdődött akkor " kidiétáztam " és eltűnt... de most hogy nem jött elő egy jó darabig semmilyen tejre így a hascsikarás így egyre többször-többször ittam tejet és ujból előjött... de viszont ha megcsinálom pudingnak akkor meg nem fáj a hasam...
2014. jan. 10. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez a tejcukor érzékenység miatt van (már ha ez klinikailag bizonyított). Az is lehet, hogy kevés gyomorsavad miatt a tejben levő tejsav baktériumok (vagy spóráik) nem pusztulnak el a gyomrodban, hanem továbbjutnak a vékonybélbe és ott szaporodásnak indulnak a jó melegben és erjeszteni kezdik a tejcukrot is, meg minden egyebet, amit tudnak. Erre utal az, hogy főzött tej (amiben a forralás elpusztítja a baktériumokat) nem okoz ilyen gondot.
2014. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
meg mikor először előjött ez a bajom akkor kaptam mellé valami rágótablettát amiből ha ettem napi 3x2 darabot akkor ihattat tejet vagy ha nem ettem akkor laktózmentes tejet kellett innom... és mivel a laktózmentes tej 3x annyiba került mint a rendes a tabletta meg iszonyat édes volt így inkább nem ettem... majd 3-4 év után ittam egy kis tejet és nem volt semmi bajom tőle... előtte viszont már egy kortytól is fájt a hasam... aztán egyre többet-többet ittam és megint előjött ez a gond de azt vettem észre hogy a pudingtól meg nem... akár milyen tejből van...
2014. jan. 10. 20:07
 5/7 A kérdező kommentje:
klinikailag kimutatták hogy tejcukor érzékeny vagyok... erre a gyomorsavas dologra : éppen az a gondom hogy nem kevés van hanem túl sok...
2014. jan. 10. 20:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi nem 3x2-t kellett hanem amikor tejet akartam inni...
2014. jan. 10. 20:12
 7/7 anonim válasza:
Ez érdekes kérdés, én nem tudom hogy tejcukor érzékeny vagyok-e de apám az és néha én is ha tejet iszok csikar a hasam. Nem tudom én kipróbálgattam hogy mi az amit még lehet és mit nem... Például egy bögre kakaó belefér este, de 2 már gondot okoz...
2014. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!