Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Rivotril nevű gyógyszer...

A Rivotril nevű gyógyszer felhalmozódhat a szervezetben, vagy lehet hosszú távon valami káros hatása, ha minden nap szedik?

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 01:07
 1/7 NoDrugs ***** válasza:

A Rivotril egy benzodiazepin


maximum 2-4 hétig szabad szedni mert különben súlyos függőséget okoz.


A benzodiazepinek által okozott megnövekedett GABA gátló tevékenység következményeként az agy csökkentett mértékben állítja elő a serkentő neurotranszmittereket úgymint a norepinefrint (noradrenalin), serotonint, acetilkolint és dopamint. Ezek a serkentő neurotranszmitterek szükségesek a normál éberséghez, memóriához, izomtónushoz és koordinációhoz, érzelmi válaszokhoz, belső elválasztású mirigy kiválasztáshoz, pulzusszámhoz, vérnyomás kontrollhoz és egy temérdek más funkcióhoz, amelyeket a benzodiazepinek károsíthatnak

2014. jan. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A rivotril egy méreg, hosszú távon lehet-e káros hatása? Nem, rövid távon is káros hatása van.


Az egy olyan anyag, amit nem eszel meg, ez pont ilyen egyszerű.


Úgy értem, valami problémád van, ami már eleve gond, tehát a rivotril pont az, amivel nem súlyosbítod tovább az amúgy sem jó helyzetedet. !!!!

Fogadd meg ezt, mert különben olyan lejtőn indulsz meg, amin nem igazán van megállás.

2014. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerintem én már eléggé sokáig jutottam a lejtőn. Attól félek már nincs vissza út. Próbáltam egy nap rivotril nélkül aludni. Kb. 1 órát aludtam, felkeltem, és olyan ideges voltam, hogy nem tudtam egyszerűen megnyugodni. Olvastam, tv-t néztem, végül muszáj volt bevennem egy felet, de azután is csak több óra után aludtam el, aztán meg már kelni kellett, úgyhogy most annyira sz@rul vagyok, hogy legszívesebben megölném magam.

De ha ilyen káros, akkor miért ír fel ilyet pszichiáter? Néha elgondolkozok dolgokon, de mindig oda lyukadok ki, hogy nincs miért élni.

2014. jan. 9. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Te akkor fizetsz nekik pénzt, ha beteg vagy és igazán beteg akkor leszel, ha a gyógyszereiket fogyasztod, ha a műkajáikat eszed... nincs értelme élni?


De, az ő nézőpontjukból van, mert amíg élsz és szenvedsz 'Ők' addig élősködnek rajtad és erősödnek.


A Te nézőpontodból is lehet még értelme, csak még egészségesen sem könnyű elkezdeni tudatosan, úgy élni hogy kikerülj 'Ezek' irányítása alól, és igazi boldogságot találj az életedben.


Na most már egy gyógyszerszedés mellett.. én sem tudom hogy csináld.


De az biztos, hogy szép fokozatosan lehet csökkenteni a gyógyszerek adagját, fél év - 1 év alatt le lehet ám tenni. Közben igazi gyógyterápiák kellenének, van rá példa akinek bejött (természetesen bejött, mert ezek valóban gyógyító hatású módszerek) az akupunktúra és a qigong.


Azt is tapasztaltuk, hogy hosszabb idő és nagy dózis után a gyógyszerek (mondjuk ez több gyógyszer is volt, húzósebb helyzet és brutálisan nagy adag) sajnos maradandó károk is történtek, de legalább nem halál.


Szóval módszer lenne, akarni kell tenni valamit mert konkrétan az életedről lenne szó. Az éltedről amit szó szerint is elvehet a gyógyszer, de gyógyszer mellett az életben maradás sem hiszem hogy olyan igazi lenne, ahogy hallottam.. :(

2014. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet az antidepresszánsokkal? Én több évig szedtem elontril-t, most kb. egy éve az orvos wellbutrint ír fel, mert az elontril-t már nem igazán lehet beszerezni. Lehet, hogy ezek a gyógyszerek is (rivotril, elontril, wellbutrin) hozzájárulnak pl. ahhoz, hogy egyre érzéketlenebbé válok? Sokszor (ez a jellemző) úgy érzem magam, mintha nem is élnék, csak úgy vagyok. A tanulás is nehéz, pedig úgy érzem, sokkal többet tudnék nyújtani /mérnök bsc-n/.
2014. jan. 9. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Mérnök bsc gyógyszerek nélkül is 'halálos'.. Én is benne vagyok, hát nem éppen lélekemelő.


Nézd, ezeket a gyógyszereket úgy találták ki, hogy függőséget és betegséget okozzanak. Ez tudom most így meredeknek tűnik, meg ki vagyok én, ki írja ezt.. mindegy, logika kell, azt te is látod hogy nyilván ezek nem gyógyítanak.. és sok ember már rájött, hogy akkor mégis mire vannak. Azt hiszem valamennyire vázoltam már.

2014. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NoDrugs ***** válasza:
2014. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!