Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha valaki allergiás volt...

Dávkapcs kérdése:

Ha valaki allergiás volt valamire akkor örökké az lesz?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Illetve leginkább méhcsípés allergia esetén lehet a szervezetet deszenzibilizálni. Ez egy olyan kezelés,aminek során az immunrendszert hozzá lehet szoktatni az allergiát kiváltó okhoz.
2014. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ezt nem lehet kinőni.Genetikai probléma. Vagy túl korán kapott kiskorában olyan ételt, amit még nem lehetett volna. Pl. egy év alatt epret vagy málnát, az élete végéig allergiás lesz ezekre a szőrös gyümölcsökre
2014. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a fene tudja, én régen nyáron ki sem tudtam tenni a lábamat parlagfűszezonban, mióta leszoktam a dohányzásról és rendszeresen sportolok teljesen tünetmentes vagyok... pedig már parlagfűvel benőtt mezőn is voltam tájfutáson...
2014. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt a fiatalkori nyári tüsszögést meg nyálkahártyaviszketést én is kinőttem. Az allergiateszt most is kimutatja a pollenallergiát, de semmi tünetem nincs.
2014. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi...:)
2014. jan. 12. 07:00
 6/10 anonim ***** válasza:
A gyermekkori allergiás jellegű(asztma,atopiás dermatitis)betegségeket gyakran kinövik kamasz korban. A felnőtt kori allergia,azonban mindig megmarad, maximum tünetmentes az illető. Ezt érik el a deszenzibilizációval is.
2014. jan. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sok allergia gyógynövényekkel tünetmentessé tehető, amit már sok ismerősöm saját tapasztalata is igazol.
2014. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én kb 16 éve lettem allergiás, csak kora tavasszal, nagyjából 1 hónapig tartott, sose voltam orvosnál vele. Folyamatos orr folyás, szem viszketés, tüsszögés voltak a tünetek. Nagyjából 5-6 üveg vibrocil ment el ez idő alatt. Más nem használt az orromra. Tavaly - nem ez miatt - elkezdtem fogyasztani napi 3-4-5 citrom levél. Pohár vízbe csavartam le, magokkal együtt ittam/iszom. És azt vettem észre, hogy tavasszal nem jöttek a tünetek. Megúsztam napi 4-5 tüsszentéssel, a megmaradt fél üveg orrcsepphez hozzá sem kellett nyúlnom. Ezek tények.

Nagyon várom az idei szezont.

2014. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Passiflora ***** válasza:

Van olyan ismerősöm, akinek felnőtt korára gyakorlatilag megszűnt egy kora gyerekkorban jelentkező, nagyon súlyos tejfehérjre allergiát.


Olyan 40 év körüli férfit is ismerek, aki már majnem egy évtizede szenvedett a parlagfű allergia évről-évre súlyosbodó tüneteitől, és egy 10 alkalomból álló biorezonanciás kezelés hatására gyakorlatilag tünetmentes lett. (Ha jól emlékszem, azt mondta, hogy azóta évi két alkalommal jár "fenntartó" kezelésre, és nincsenek panaszai.)

2014. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem huszonéves koromban volt kiütéses allergiám, Sohasem derült ki, mire voltam allergiás. Évente 4-5-ször jöttek ki a kiütések, és kb 4-5 hétig tartottak. Három év után elmúlt, és azóta se volt. Mos 48 éves vagyok. A gyerekem születése után pedig pollenallergiám lett többféle növényre. Az első pár évben szinte egész évben tartott, csak januárban volt kb 1 hónap szünet. Aztán évről évre egyre rövidebb ideig tartott az allergiás szezon. Az utóbbi években volt, hogy teljesen elmaradt a szénanáthám. Az orvos azt mondta, hogy az allergia nem múlik el, legfeljebb átalakul, vagy egy ideig tünetmentes. Használnak a többiek által említett módszerek, vagy az immunerősítés.
2014. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!