Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Macskaallergia eltűnhet így?

Macskaallergia eltűnhet így?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. 10 éve allergiás a cicákra. Imádom őket, úgyhogy különösebben sose tartottam be, hogy ne legyen a közelükbe. Igyekeztem mindig keveset lenni velük, ez menti is addig, amíg tavalyelőtt nem került hozzánk egy olyan elbűvölő cica, hogy nem bírtam egy fél percre se ott hagyni. Eléggé rosszul voltam tőle, orrfolyás, köhögés, enyhén de hörgőgörcs. Rávettem magam, hogy nem foglalkozom vele annyit, mert komoly bajom is lehet. Aztán tavaly kiscicái születtek. Ott megint néha fulladásig tartó köhögőrohamok jöttek rám, mert persze óránként meg kellett szeretgetnem a cicákat. Végül egy kiscica maradt itthon, és, hogy jött a rosszabb idő beengedtük őket néha a lakásba. A szobám tiltott övezet volt nekik. eleinte rosszul voltam mint mindig, de aztán fokozatosan eltűntek a tünetek. most ott tartok, hogy együtt alszunk a cicával, és max akkor folyik az orrom, ha éppen le van gyengülve az immunrendszerem. Számomra annyira hihetetlen, hogy lényegében fél év alatt szinte teljesen elmúlt az allergiám.

lehet, hogy azért múlt el, mert mindig kitettem magam az allergénnek, és végül megszokta a szervezetem?

Vagy szerintetek mi lehet az ok?


2014. jan. 27. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a macskaszőr allergia enyhülésére sok példa van, allergológusok is észlelik.Hozzászoktattad magad. Valamint szerintem az immunrendszer hat az idegrendszerre és vissza felé is igaz, ez mondjuk nem új, bizonyított tény. Ami szerintem nálad még hatott, hogy szereted a cicát és ez javít a pszichés státuszodon az pedig az összes többin, mármint az idegrendszerre az meg a immunrendszerre volt így hatással.
2014. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hagyd el a glutént és a tejet az étrendedből, és javulhat a macskaszőrrel szembeni túlérzékenységed.


Próbáld ki!

2014. jan. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!