Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcémás allergiás bőrön...

Ekcémás allergiás bőrön szabad sminkelni? Ha igen mivel?

Figyelt kérdés

2014. febr. 16. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az arcodon van az ekcéma arra lehet sminkelni, csak nincs sok értelme, mert a száraz bőrön az alapozó olyan csúnya, hogy jobb ha ki se sminkeled magad inkább. Én is ekcémás és egyéb bőrbetegségekre is hajlamos vagyok, csak hipoallergén termékeket használok, a legolcsóbb a dm-es alverde, nagyon jó az eucerin, la roche posay, ezek nagyon drágák is és mostanában az oriflame ecobeauty alapozóját használom, amit nagyon szeretek, ebből a krémek is nagyon jók és nem annyira drágák.
2014. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem is ekcémás az arcom amit nagyon tudok ajánlani az a minerál alapozó (én most a L'oreal Accord Parfait használom) Én bekenem az arcom a gusztustalan, ám de hatásos, extra zsíros gyógyszertári trugyival, várok egy 10 percet leitatom sminkkendővel ami még zsírosan csillog, és utána viszem fel. Nem csomósodik mint az alapozó, nekem nem irritálja a tiszta vörös égő folt bőrömet és elég jól fed. Néha a homlokom és a szám körül olyan vörös hogy utcára nem lépek ki, pedig nem törődöm ilyesmivel. Ez a termék szép egységes arcbőrt eredményez.

Ráadásul egy bőrgyógyász egyszer azt mondta jobban járok ha sminkelek mert az bizonyos szintig egy védőréteget képez a bőrömön ami meg is védheti a külső szennyeződésektől. Ok, én vegyész vagyok, és abban az időben egy kőolajfinomítóban dolgoztam, tehát ez extrém eset.

2015. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ja, és még annyi hogy évekkel ezelőtt megvettem a bőrgyógyász tanácsára a la Roche Posay lipidpótló tüsfürdőjét és testápolókát (közel 10000 ft-ért a kettőt) és olyan allergiás reakcióm még soha semmitől nem volt, emlékszem anyum épp ott volt, én meg kijöttem a zuhany alól és az egész testem lángolt, és ott futkostam pucéran és karmizsánvörösen és üvöltöztem hogy mit csináljak most úristen :) Na ennyit erről.
2015. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!