Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mennyire megbízható a lisztérz...

Mennyire megbízható a lisztérzékenység vérteszt?

Figyelt kérdés
Patikában kapható teszt és lisztérzékenység vérteszt eredménye is negatív lett. Kijelenthető, hogy nem vagyok lisztérzékeny?

2014. márc. 3. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
100 % -osan nem!Erre irányuló vérvizsgálat, és a biopszia a biztos.
2014. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Így van, az előttem szóló mondja jól. A biopsziát én is megcsináltam és elég fura eredménye lett. Azt mondták, hogy még nem vagyok az, de ha nem kezdek valamit a bélrendszeremmel akkor esélyes, hogy az leszek. Ételallergiás vagyok egyébként. Később kiderült.
2014. márc. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ikonstar ***** válasza:
100%

Gondolom, a Biocard gyorstesztre gondolsz, ami az IgA antitestek jelenlétét mutatja ki a vérben.


Negatív eredményt különböző esetekben mutat:

-nem vagy lisztérzékeny

-lé vagy, de egy ideje betartod a gluténmentes diétát, így nincs a véredben IgA antitest

-lé vagy, de IgA hiányos is vagy. Ez ritka eset, de előfordul. Ekkor a szervezetet rombolja a glutén, de nem termelődik IgA. Ha vannak panaszaid, tüneteid, akkor feltétlen menj dokihoz.

2014. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Patikai gyorsteszt és a coeliakia vérteszt eredményre is negatív, ahova orvos küldött el. Orvoshoz már tavaly nyáron elmentem, azóta csak annyira derült,h nyombélgyulladásom van, de hogy mitől, fogalmuk sincs. a refluxom sem enyhül, akárhogy változtatok a kajáláson. bár a lisztmentes kajálást pont a teszt eredményei miatt nem próbáltam.
2014. márc. 4. 17:11
 5/7 Ikonstar ***** válasza:
100%

Ezt még átböngészheted, sok mindent megtudhatsz a cöli diagnózisáról és az álnegatív eredményekről is.


Az Egészségügyi Minisztérium szakmai protokollja

Coeliakiáról

[link]


Néhány esetben elég nehéz megállapítani a lisztérzékenységet, de ezer más bajod is lehet. Biopsziát nem biztos, hogy ez esetben csinálnak, de ha jó a dokid, akkor végigjár mindent. A diéta hatására a regenerálódás a bélbolyhoknál is fennáll (szerencsére), de kipróbálhatod, hogy pár hét gluténmentesség után jobban érzed-e magad. Sokan vannak, akiknek nem találták meg a betegségüket, de a gm diétára helyrejöttek.

2014. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
61%

Nekem is ugyanez volt, azt hitték, hogy lisztérzékeny vagyok, utána a tejet meg a laktózt vizsgálták de minden negatív lett...


És kiderült, hogy búza allergiám van ami nem = a lisztérzékenységgel. De nem csak búza, hanem sokminden más étel is. Megcsinálták a karcolós tesztet de az nem ért semmit. Elmentem vérvételre, 12 ezer Ft volt a hisztaminintolerancia és 7000 az ételallergia. Na ez mutatta ki mi a bajom és sajna hisztamin is van.


Szóval csináld tovább a vizsgálatokat, mert így kísérletezve sose tudod meg mi bajod és ha krónikus gyulladásod lesz, nem akarlak elkeseríteni de belátható időn belül halálhoz vezet. Szóval inkább ne kísérletezz hanem csináld végig a vizsgálatokat azt is amiért fizetni kell mert általában amit az oep támogat az szart sem ér :P

2014. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
95%

Negatív eredmény: Azt jelzi, hogy a vizsgálat idején nincsenek coeliakiára jellemző IgA antitestek a vérben.


Szóval ha nem tartasz diétát és nem vagy azon kevesek között aki IgA hiánnyal küszködik akkor NEM vagy az!


Nekem volt biopsziám majd fél évig nem ettem liszteset majd megint volt biopsziám illetve vérvizsgálat is plusz genetikai vizsgálat is ÉSSSS még most az egyik prof a másiktól kérdezte meg, hogy akkor most mi van. Végül arra jutottak, hogy tartsam a diétát az a biztos, de EGYÉRTELMŰEN nem mutatható ki, hogy valaki lisztérzékeny vagy sem! Viszont az egyértelműen kimutatható már a tudomány mai állása szerint is, hogy VALAKI NEM LISZTÉRzÉKENY! Tehát menj orvoshoz! Készülj fel arra, hogy sokat kell várni meg minden, mert szar helyzetben van az egészségügy és lassan már semmi sincs ami alapvető lenne (3 hétig kellet várni egy tejcukor vizsgálatra hosszú könyörgés után. . . ) Azt megtudják mondani majd, hogyha nem vagy az, de 100%-osan sajnos azt nem, hogy valaki az vagy nem. . . Ha nagy az esélye, hogy az vagy akkor úgy kezelnek majd, hogy AZ IS VAGY! Ami nem biztos. . . :-) Sok sikert. :-)

2015. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!