Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van még esélyem?

Van még esélyem?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lenne a történet de megpróbálom röviden.

A lényeg az, hogy hosszú-hosszú idő és rengeteg morbid vizsgálat után kiderült, hogy nagyon sok ételre és pollenekre, valamint a házi poratkára allergiás vagyok.


Az ételekre annyira durván, hogy nem ehetek szinte semmit, mert hisztaminintoleranciám is van. 2 kezemen meg tudom számolni mit ehetek, de ebből egy kezemen azt, amihez nagyjából hozzá is juthatok. A gyógyszer ezen nem segít.


Gyomorfájástól, bőrkiütéstől kezdve, fejfájáson, fáradtságon, refluxon át a szívritmuszavarig terjedhetnek a hatások.


A pollennallergiá 10-ből 8 lett pozitív. Tüsszögés, könnyezés, a könny marja az arcomat, viszketés, kiütések, ekcéma lehet a hatása így hirtelen.


Különböző szerekkel (és tudatos életmóddal) valamennyire sikerült visszaszorítanom a hatásokat de a kiütéseknek egy részével nem bírok és a bőröm a legérzékenyebb. Könnyen kiszárad és ilyenek... főleg a dohány füst ami nagyon durván irritál.


Most azt mondta a doki, hogy létezik immunterápia ami elvileg meggyógyíthat egy fajta allergénre való érzékenységtől. A parlagfűre gondoltunk, de Magyarországon nagyon drága lenne. Havi 10 ezer Ft a szer + a bejárás. 4-5 évig kell csinálni ami minimum 460 ezer forint. A körülöttünk lévő országokban a TB támogatja, nálunk nem. A munkám sajnos eléggé kiszámíthatatlan. Jelenleg 1,5 hónapja nem is voltunk dolgozni, a januári fizetés felét megkaptuk és ennyi. Esélyes, hogy meg fog szűnni a munkahelyem. 24 éves vagyok felsőfokú műszaki végzettségem van de vidéken lakom és nincs semmi munka, így pedig nem valami egyszerű.


Lehet valamilyen állami támogatást kérni ilyen súlyos esetben?


A másik pedig, ha így maradok.. ideális esetben feltételezem, hogy a kiütéseket valahogy teljesen sikerül elűzni, de szerintem nem sok esély van rá. 1-2 biztos hogy fog mindig maradni mert szinte lehetetlen mindig olyan ételt enni ami 100% hogy ehetem. Szóval így vajon van-e még esélyem normális szociális életre?


Télen még nincs akkora gond, amikor mindenki hosszú ruhákban van, de nyáron... nem nagyon merek kimenni az utcára mert azt hinnék valami fertőző bajom van vagy nemtudom. Az emberek előítéletesek.


Valakinek van bármilyen ötlete, amitől jobb lehet a helyzet?

Az ilyen sós víz ivással hagyjatok most mert abban nem nagyon hiszek, semmi bizonyítékot nem találtam rá, a vesémet meg nem akarom tönkretenni ha nem muszáj. A Voll diagnosztikát ismerem de az is csak diagnosztika.

Van egy olyan feltételezésem is, hogy ha az emésztőrendszerem sikerülne rendbe rakni valahogy teljesen, akkor talán a többi is kevésbé lenne intenzív vagy esetleg múlna is el belőle.


A kérdés csak a hogyan?

Minden 100 kilométerekre van tőlem, mindenhol csak faluk vannak vagy max 3-5 ezres kisvárosok. A megyeszékhely 50 km, a következő nagyobb város 80 körül van.



2014. márc. 4. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
nyelvtanulás és külföldre költözés?
2014. márc. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eléggé gyalázatos ha már csak ez a megoldás, de gondoltam arra is.
2014. márc. 4. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Érdemes lenne gyógynövényekkel megerősíteni az immunrendszeredet.Az allergiádon is javíthatnak. Sok jó tapasztalat van velük.A dohányfüstben van pl formalin, nem vagy esetleg arra is allergiás? Van akinek ettől voltak kiütései, amiket krémekkel és gyógynövénykivonatokkal sikerült elég gyorsan rendbe hozni.Jobbulást!
2014. márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Esetleg a paleo életmódra való átállás nem segítene? Nézz utána ennek az életmódnak, ha gondolod, 1-2 dologban én is tudok segíteni. Szerintem egy próbát megér. 1 hónapig étkezz a paleo elvek szerint és meglátod, hogy hoz-e javulást. Amit nem ajánl a paleo: gluténtartalmú gabonák, tej-tejtermékek, hüvelyesek, feldolgozott, agyon E-zett termékek (tele E betűs kémiával). Olvasgass a tények tévhitek oldalon és kérdezz nyugodtan ott is, tőlem is. Rengeteg sikertörténet létezik, ahol a paleo életmód segített az allergiák visszaszorításában.

Sok sikert!

2014. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 amfora válasza:
Szia! Mivel a fiam is mindenre allergiás, sokat foglalkoztam a témával. Mindenütt azt tudtam meg, hogy az ALLERGIA oka nem az allergén, a pollen, a parlagfű, a fémek vegyszerek stb, hanem a szervezet immunrendszerének a rossz válasza. Ezért én is a paleo étrendet tanácsolnám elsődlegesen és a "doki"val való kapcsolattartással párhuzamosan természetgyógyász homeopátiás kezelését is. A paleo étkezéshez nagy segítség Dr. Barry Sears könyve: 40-30-30 ZÓNA diéta a gyakorlatban címmel. A könyv ára 2.700 Ft körül van, receptekkel, könnyű végigcsinálni és 2 hét után már érződik a pozitív hatása. A természetgyógyászok (az igazi népi természetgyógyászok) nem drágák első beszélgetés után már ált. ingyenes a további kapcsolattartás, akár telefonos konzultáció is. Ők elhivatottak a gyógyításban. Pl. a bükki füvesember (Szabó Gyuri bácsi), v. Gillich István, ő baranyai származású, de Bp-en él. Még az is lehet, hogy van parlagfű készítményük. Ha interneten rákeresel a nevükre egy csomó előadásukat meg tudod hallgatni. Légy türelmes, túl leszel rajta csak légy kitartó és próbálj meg mindent. Jobbulást! Amfora
2014. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!