Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit kéne ez esetben csinálnom?

Mit kéne ez esetben csinálnom?

Figyelt kérdés
Amikor 10 éves voltam, (most vagyok 17) akkor anyukám kiküldött engem gyomlálni és megcsípett valami. Nem tudjuk hogy mi, apukám azt mondta hogy egész biztos darázs-vagy méhecskecsípés, nem emlékszünk már rá hogy volt benne fullánk vagy sem. Egy idő után azt vették rajtam észre, hogy kezd bedagadni a fejem, egyre nehezebben vettem levegőt és még szédültem is. Egyből rohantak velem a kórházba, a torkom közbe egyre jobban bedagadt. Ott megkaptam az injekciót, és minden rendben lett. Az orvos azt mondta hogy ilyenkor kalciumot kell beszednem semmi más. Neten viszont azt olvastam hogy ez nem megoldás rá, nem is jó. Most akkor mit csináljak? Nagyon félek a nyártól, hogy megcsíp valami és megint ez lesz, s a kalcium nem fog hatni, vagy bármi ilyesmi.

2014. márc. 8. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A Calcium ilyenkor kevés,mint halottnak a csók. Viszont létezik olyan adrenalin injekció (Anapen),amit a betegek magukkal tudnak vinni és bármikor be tudják adni maguknak.
2014. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De még el sem vittek a szüleim allergia vizsgálatra. Szerintem még az sem biztos hogy darázs volt. Olvastam erről az injekcióról, csak félek ha téves amit gondolok, és beadom magamnak egy darázscsípés után, akkor bajom lesz tőle. Egyáltalán ilyenkor miféle vizsgálatra kéne mennem? Szülővel vagy anélkül is jó?
2014. márc. 8. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen nem is arra gondoltam,hogy kezdd el használni. Nem is lehet csak úgy megvenni. Azért írtam,mert létezik megoldás ilyen esetre is. De ki kell vizsgálni előtte.

17 éves vagy már mehetsz egyedül is,de ha jobb akkor valamelyik szülőddel. Allergológushoz kell vele menni. Nem tudom,hogy hol laksz,de a háziorvosodnak tudnia kell hova küldjön pontosan.

2014. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!
2014. márc. 9. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!