Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A háziorvoshoz mikor kell...

Chritine kérdése:

A háziorvoshoz mikor kell menni? Mi a teendő akkor ha nekem utoljára áprilisban volt munkahelyem és lejárt a tb-m? Első babámat várom és nem tudom mit kell csinálnom ilyen esetben!

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 08:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
El kell menned a NAV-hoz, ahol a TB fizetést magad után el kell intézned! 6600 forint havonta. Ettől még mehetsz háziorvoshoz, max rádszól hogy nincs jogviszonyod és intézd el mihamarabb.
2013. szept. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia

a háziorvos ráér, először menj el nőgyógyászhoz, majd a védőnőhöz. én 16 hetesen voltam a háziorvosnál azt hiszem ő csinállt egy ekg-t és megmérte a vérnyomásomat.

H nincs tb-d akkor azt tudod tenni hogy bejelentkezel a munkaügyre ott kérsz egy papírt a tb-hez (Ez a papír azt tartalmazza hogy hány napja vagy bejelentkezve a munkaügyre) Ezután el kell menned a területileg hozzád tartozó önkormányzatba azon belül az adóügybe, és ott tudod igényelni a tb támogatást amit innentől kezdve egy évig fizetnek neked.

Csak ha meg lesz a baba akkor le kell mondani mert akkor már a GYES-ből vonják le.

Boldog babavárást.

37 hkm

2013. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Második vagyok: A háziorvos alap ellátás, ahhoz nem kell tb az mindenkinek ingyenes, csak a nőgyógyászathoz kell különben ki kell majd fizetned a szülést, ami nem olcsó (pár százezer ft).
2013. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ne írj már hülyeséget, mert félrevezeted a kérdezőt!

A háziorvosi ellátás sem ingyenes természetesen!


"A háziorvosi ellátást a társadalombiztosítás szempontjából biztosítottnak tekinthető személyek, valamint az egészségügyi szolgáltatásra jogosult (a továbbiakban együtt: biztosított) személyek térítésmentesen vehetik igénybe."


Ebbe a kérdező jelenleg nem tartozik bele.

2013. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem hülyeséget írtam, hanem így tudtam, de akkor bocsánat rosszul tudtam :)
2013. szept. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szóval akkor röviden ki kell fizetnem magam után a tb-t minden hónapban hogy megkapjam a megfelelő ellátásokat úgy mond ingyen! így már értem!

köszönöm a válaszokat :)

2013. szept. 10. 08:55
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
A háziorvos nem ingyenes viszont a szülés igen ha volt terhes gondozás. De a további kórházban töltött napokért ki kell fizetni az ellátást.
2013. szept. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
de ha befizetem a tb-m minden hónapban akkor nem kell fizetni nem ?
2013. szept. 10. 09:05
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Háziorvoshoz nem is kell menni, ha nincs panaszod... Amúgy nem ártott volna eddig se tbt fizetni. Az önkormányzatnál lehetett volna igényelni, hogy vállalják át. Húzós lesz kifizetni majd egy összegben.....
2013. szept. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
2013. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!