Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejcukor érzékenység - laktóz...

Tejcukor érzékenység - laktóz intolerancia kimutatása házilag lehetséges?

Figyelt kérdés
Vagy csak szájnyálkahártya törtettel orvosi segítséggel? Egy online teszt szerint simán ilyen érzékenységem van, de 100 %-ra szeretnék menni. Köszi előre is?

2014. ápr. 29. 17:56
 1/7 A kérdező kommentje:
*szájnyálkahártya törlettel
2014. ápr. 29. 17:58
 2/7 A kérdező kommentje:
amúgy néha-néha visszatérő hasmenésem volt, kb. kéthetente jött vissza napi 1 alkalomra 2 hónapon át. aztán 1 hónapig minden tejterméket elhagytam, olykor-olykor egy nagyon kevés csokit ettem, de egyéb tejtermékeket nem. most 1 hónap után tünetmentesség után gondoltam az érzékenység elmúlt, ezért tegnap ettem tejfölt a töltött káposztához és ma ettem trappista sajtot és hasmenésem lett. Nem olyan híg, inkább az eleje volt csak híg utána normális, hasam nem fájt egyszer se, max, puffadtam fájdalom nélkül a hasmenésen kívül.
2014. ápr. 29. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Laktóz terheléses vizsgálatot kérhet a háziorvos is.

75 g laktóz monohidrátot veszel a patikában, és a vércukor terheléshez hasonlóan több vérvételed lesz. De ha érzékeny vagy laktózra, nehéz napra számíts...

2014. máj. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

szájnyálkahártya törlet vizsgálat könnyebbnek tűnik :)

2014. máj. 1. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van, nem múlik el egy két hónap diétával, és ha kell diéta, akkor egész életben és zéró tolerancia, ritkán egy kocka csoki sem. Ha diétával tünetmentes volt, folytasd. És minden adalékos műkaját hagyj el, marhahús származékot is. Minek róla orvosi papír?
2014. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Emese.B. válasza:
Az online tesztek orvosi kérdésekben többnyire nem sokat érnek, mindenképp teszteltetned kell magad. vagy jelentkezz be dokihoz, és vérvizsgálattal (kb. 5-10.000 Ft között) néhány nap alatt megvan az eredmény, vagy vegyél legalább házi tesztet ( [link] Szerintem az orvosi a biztosabb, mégis szakemberek végzik jól felszerelt laborban. A tünetmentességed az elmúlt egy hónapban tök jó, de nem jelenti azt, hogy nincs szükséged a tesztre. Lehet, hogy nem laktózra vagy érzékeny, hanem egy más, a tejtermékekben megtalálható anyagra. Vagy épp semmire, és a tünetek egy emésztési betegség kezdődő tünetei. Akárhogy is, de járj utána, ezzel nem szabad viccelni. Tíz évet húztam le emésztőrendszeri betegségekkel és nekem is vannak élelmiszer allergiáim, tudom, miről beszélek...
2014. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a választ! Tuti elmegyek kivizsgáltatni, az otthoni teszt 18 ezer, a laboros 5-10 ezer és pontosabb. Tehát tuti az lesz. Tekintve, hogy a népesség 40%-a szenved ételintoleranciában és tekintve, hogy a tünetek megegyeznek valószínűleg ez lesz a kulcs.
2014. máj. 2. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!