Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lisztérzékenységem lehet? Nem...

Lisztérzékenységem lehet? Nem eszek feherlisztet és jobban vagyok

Figyelt kérdés
pontosabban sose voltam rosszul(kivéve az állando felfújodást és diszkomfortérzetet). évek óta laktozérzékeny vagyok. gluténra is vizsgáltak és rendben volt. igazábol nem éreztem magam betegnek sose. kb 2 honapja 3 napra kiprobáltam a paleo eletmódot. és a közérzetem olyan látványosan javult h elkezdtem figyelni minek az elhagyása eredményezte ezt. és azota nagyon ritkan fogyasztok liszt tartalmu ételt, de glutént bőven, mert nem diétázom. nem figyelem h miben van. viszont 28 ev alatt mindig is korosan sovány voltam és most meg szépen gyarapodok. az emesztésem talan sose volt ilyen gondtalan. ha vendegsegben vagyok (pl husvet ilyen volt) eszek tesztat kenyeret es minden bajom elojon. mi lehet ez?

2014. máj. 9. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Énszerintem ez placebóhatás, ugyanis a barna lisztekben is ugyanúgy van glutén, mint a fehér lisztben. Másra pedig úgy tudom nem igen lehetsz benne allergiás.

Ha nem eszel barna lisztet, akkor nem szóltam, de a hozzászólásodból az derül ki, hogy azt eszel, csak fehéret nem.

2014. máj. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

pontatlanul irtam valóban. rozs/teljes kiörlésűt sem eszek. se kenyér se tészta, se nasik pl keksz. habarást rántást ràntott húst azzal készítem, de az is heti 2-3x max.

nem hiszem h placebó. de nem is gondolom h allergiás lennek a gluténra. mintha felszívodási zavart okozott volna.

tényleg hizok ami nálam csoda számba megy!

2014. máj. 9. 01:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az viszont így már lehet gluténérzékenység, hiszen az pont ilyesmit okoz.
2014. máj. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha követsz egy étrendet hosszabb ideig, amitől jól voltál, utána változtatsz, vagy csak egyszer "durvábbakat" eszel, attól is felborulhatnak a dolgok, és lehet csak pusztán amiatt is rosszul. Pl. így van ez ásványvizeknél is, hogyha sokáig egy fajtát iszunk, utána hirtelen váltunk egy másikra, könnyen meg lehet, h menni fog a hasunk a váltás miatt.

Az összes olyan termékben, amiben bl55 van, de tán még a teljes kiörlésűbe is úgy tudom, h van, azokban mind van glutén. Egyébként, ha nem is vagy érzékeny rá, nem baj az, ha kerülöd, mindig is rákkeltő volt, mármint a glutén, és a laktóz is.

Amúgy nálam is hasonló a szitu, mint nálad, laktóz érzékeny vagyok, de lisztérzékeny nem vagyok, viszont még szarul vagyok tőle, deha kerülöm kutya bajom. Ha kerülöm a húst is, tehát csak zöldségeket stb. eszek, akkor ezerszer jobban vagyok. Szerintem azt és úgy egyél, amitől ezerszer jobban vagy, a többivel ne törődj a szervezeted tudja, h mire van szükséged.

2014. máj. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia,


Nálam ugyanez a helyzet. Laktózérzékeny vagyok. Cöliákia antitest vizsgálat negatív, genetikai vizsgálat nem volt. Több helyen is olvastam, hogy az antitest vizsgálat negatív mellett rejtett érzékenység még fenn állhat. Gluténmentesen eszem kb. 3 hónapja, és fantasztikus a különbség. Nálam még a fruktóz okozott hasonló panaszokat, alacsonyabb fruktóz tartalmú gyümölcsöket eszem. Kizártnak tartom, hogy placebó hatásról lenne szó. Szerintem jó úton jársz a paleoval.

2014. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint a laktózérzékenyek hasonlót tapasztaltak? Hát ez érdekes!

Amúgy a paleo étrendet nem követem, csak kipróbáltam és ott vettem észre h valami változott. Majd elkezdtem figyelni minek az elhagyására javultam.

Valóban lehet hogy egészségesebb a szervezetemnek ha a glutént kihagyom.

2014. máj. 12. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!