Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fémallergiám van, tetováltatha...

Fémallergiám van, tetováltathatok? Milyen tesztet kell végeztetni?

Figyelt kérdés

A bőröm nem tűri a szokásos kínais "gagyi fémeket", rezet, orvosi fémet (amiből piercingek, fülbevalók készülnek), acélt.


Amit elbír, az az arany és az ezüst.


Nem akarok valami rusnya allergiás rekaciót, és úgy tudom a tetoválás okozhat ilyen esetben komplikált eseteket. Van erre valami hivatalos mód, amivel tesztelhetném, hogy minden oké lesz-e?



2014. máj. 9. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván az allergológiai osztályon kell megvizsgáltatnod magad.


Egy ismerősöm allergia ellenére tetováltatott, és rendszeresen előjönnek tőle a tünetei (csúnya bőrkiütés a tetoválásnál, láz), szóval a helyedben nagyon óvatos lennék.

2014. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha az orvosi fémre allergiás vagy, akkor benne vagy a népesség azon részében (kb. 0,001% vagy annál kevesebb) akik allergiásak a vasra, ami azt jelenti, hogy erős problémáid vannak a véreddel, az izomműködéssel...stb. Valószínűleg a krómra, nikkelre, rézre, ólomra vagy allergiás. Az aranyban (ami nem 100.00%-os tisztaságú, azaz minden féle ékszerre, ami arany, szintén allergiás kéne legyél, az ezüst ékszerekre is, mivel annak csak 95-98%-a ezüst. Elsőnek valóban érdemes elmenned egy allergia vizsgálatra, hogy milyen fémekre vagy allergiás, amik a tetováló festékekben megtalálhatóak. (minden festékben más-más fémek vannak, szóval erről előtte a tetoválónál, akinél csináltatnád, érdeklődd meg, milyen festékkel dolgozik, aminek milyen az összetevője)

A klasszikus fémallergia a Nikkellel szembeni túlérzékenység. (Bizsukban, aranyban, ezüstben mindig van valamennyi nikkel, de PVD, titánium, műanyag/plasztik szárú ékszerekben nincs, az orvosi acél (orvosi fém) pedig olyan minimális mennyiséget tartalmaz, hogy az nehezen allergizál (99.99%-os tisztaságú, vagy jobb.))

A másik módja pedig az, hogy vannak speciális festékek, amikben alacsony a fém tartalom, direkt ilyen esetekre találták ki, de méregdrága. Szóval azt is a tetoválóddal kell megkonzultálnod.

Remélem segítettem ;)


- The Blueskin -

2014. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Voltam már allergológián, igaz egyéb túlérzékenységgel. Nem emlékszem a leletben a fémekre, szóval nem tudom nézték-e egyáltalán. Pollenek, kaják, macska tuti volt benne, szóval illdomos lenne.

Előásom, hátha rajta van...aztán esetleg megyek újra.

Ha más nem, akkor hegtetkó lesz, abban tuti nincs semmilyen idegen anyag :D

2014. máj. 10. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!