Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ki alakulhat e 5 éves gyerekné...

Klaudiakarolina kérdése:

Ki alakulhat e 5 éves gyereknél eper allergia?

Figyelt kérdés
A kisfiam imádja az epret:) 2 éves kora óta mindig megette és nem kis mennyiséget:) sosem volt rá allergiás de idén kb.2 hete ekcémás jellegű kiütései lettek amik viszketnek is.

2014. jún. 5. 23:45
 1/7 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!

Szerintem igen, előfordulhat. Anyu 17évesen lett rá allergiás, ráadásul ő fullad.... szintén sokat evett. (Bár szerinte az eper lett allergiás rá:D)

2014. jún. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valászat. Nos igen meglehet h ez a fránya eper meg orr ölt rá valamiért:)
2014. jún. 6. 00:27
 3/7 A kérdező kommentje:
*orrolt
2014. jún. 6. 00:28
 4/7 Tubarózsa ***** válasza:

Nincs mit!

Szerintem mindenesetre érdemes elmenni, orvoshoz, hogy mi a helyzet pontosan. Mert, ha tényleg allergiás rá akkor sajnos többet nem eheti.. főleg, hogy szereti, nem tudom mennyire menne neki a "leszokás".?

Még annyit, ha már elsőre tegeztem.... nyugodtan tegezz(en), sőt!

Köszöntem.

További szép napot :)

2014. jún. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen lettem rá allergiás. Szerencsére 3 év múlva elmúlt.
2014. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom hol élsz, és hol termett az eper, de elmondanám, hogy nem biztos, hogy az eperrel van a baj.

A nagyuzemileg termesztett epresek mind forgalmas utak mellett van. Az utakon koptatott gumipor beeszi magát az eperbe, ez okozhat rosszullétet, hányást. Megtapad a nyelőcső falán, és következménye a reflux.

Kereskedőtől soha ne vegyél epret, és semmilyen gyümölcsöt. A csapvíz ugyan is nem mossa le a gyümölcsről a mélyen beivódott gumiport.

2014. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves tubarózsa! Igen nagyon szereti de hála istennek megérti és nem kéri inkább dinnyét eszik helyette:) a másik kommentre annyit hogy soha nem veszünk kétes eredetű gyümölcsöt mindig a megszokott zölcségesünktöl vásárolunk, de sajnos így jártunk:(
2014. jún. 11. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!