Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Epret evett a másfél évesem?...

Epret evett a másfél évesem? Mire figyeljek oda most?

Figyelt kérdés

Egy szem epret kicsent a tányérból,és jóízűen befalatozta:(:(:(


10 után ette egy kicsivel,most mikor lefeküdt aludni,nem láttam még rajta pöttyöket. HA nem pattog ki tőle,akkor kaphat máskor is,vagy inkább mellőzzük még??


És akiütés milyen? Hol jelenhet meg??



#allergia #eper.kiütés
2012. ápr. 30. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

másfél évesen már mindent ehet. ha alergiás rá akkor 10 évesen is az lesz rá,m hiába nem adsz neki. és az alergia annyira alattomos hogy lehet most nem alergiás de 30 évesen az lesz.


Szóval egye jóizüen, az eperre az alergia börkiütésben jelentkezik, általában combon, mellkason, háton, nyakon felsökaron piros csalánkiütés (mintha csaláncsipte volna meg). viszkethet is.

ha ez holnapig nem jelentkezik akkor nem alergiás akármennyit ehet.


èn imádom az epret, lányom meg meg sem akarja kóstolni. habár nekem anyósom tavaly 10 hósa is adott neki, amit nem díjaztam, föleg az apró magvak miatt.

2012. ápr. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Jóég, mintha mérget evett volna... Ennyire nem szabad túlstresszelni...


Orvos kismama

2012. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

nagyon jól tette, egészségére!

holnap legyen leleményesebb és kettőt csenjen el :)

2012. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
A 18. szülinapján akartad vele megkóstoltatni? :)
2012. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem 18 évesen akartam vele kóstotatni, de a csapból is az folyik,hogy minél később, legalább két éves legyen.


Köszönöm a válaszokat:)

2012. ápr. 30. 14:32
 6/13 anonim ***** válasza:

:) 1,5 éves korban ajánlják a bevezetését, tehát pont jókor csent el.

holnap is kapjon pár szemet. amúgy meg azon túl, hogy mit írnak, azt is kell nézni, hogy mikor van idény, mert hiába 2 éves korban ajánlják ha akkor tél van ;)

2012. ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

EGYSZER nem stresszeltem túl a korhatáros kaját, 2,5 évesen nutellás sütit evett a kislányom és annyi de annyi csalánkiütés lett rajta, hogy úgy nézett ki konkrétan, mint akit leforráztak egy kondér vízel. Én azt mondom, mindenki tartsa be a szakirodalomban foglaltakat. Végül is a gyerek egészsége a legfontosabb, ne akarjunk okosobbak lenni azoknál, akiknél nem vagyunk okosabbak.


Azért ne ess pánikba, ha valami baja lesz (kiütés) észre fogod venni 24 órán belül, és elsőre még nem szoktak életveszélyes tünetek jelentkezni (ami amúgy epernél és mogyorónál tudtommal előfordulhat, de nem akkor, ha először ette és csak egy szemet).

2012. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
utolsó vagyok: kétéves kortól lehet epret adni
2012. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az enyémek 17 hósan kaptak nutellás kenyeret, semmi bajuk nem lett tőle.


Azért a "szakirodalomban" is írnak ám marhaságokat. Nyilván nem adtam nekik 1 hónaposan pörköltöt nokedlivel, de azért nem kell túlparázni a dolgokat.


Ha pár percen belül nem jöttek ki a kiütések, vagy nem láttad, hogy kaparja magát, akkor nincs, nem lesz baj. Tudom, mert anyukám és én is allergiásak vagyunk az eperre.

2012. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
A jóóól lepontozott orvos kismama vagyok, és szeretnék még annyit elmondani, hogy az allergiás gyermekek száma ezen korhatárok vélt hasznának felfedezésével ugrott sokszorosára. Erről ennyit.
2012. ápr. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!