Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A Tibi csoki termékek valóban...

Napfény kérdése:

A Tibi csoki termékek valóban gluténmentesek? Sehol nem találok erre vonatkozó hivatalos leírást, de többen is ezt mondják, illetve írják, itt is.

Figyelt kérdés

2014. jún. 17. 07:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem az összes, el kell mindig olvasni
2014. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,eddig konkrétan egy Tibi terméken sem találtam gluténmentes megjelölést vagy leírást és ezért elég bizonytalannak tartom,hogy az lenne.A Tibi honlapján sincs megemlítve,hogy bármelyik termékük is az lenne,mégis sok helyen (fórumokon) azt olvasom,hogy a csokoládék közül a Tibi fogyasztható gluténérzékenységben.Így még a sima tejcsokis változatát sem merem bevállalni,papírján semmi infó nincs erről:(
2014. jún. 18. 14:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem azt kell keresned, hogy "gluténmentes"!

Azt kell nézned, hogy az összetevőkben van-e bármilyen gluténtartalmú. Ha nincs, akkor már jó jel. Utána megnézed a nyomokban információt. Nyomokban....tartalmaz. ha ott sincs, akkor gluténmentesnek tekintheted. Mindig ez az alap :)

2014. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mióta vagy lisztérzékeny? Eléggé tájékozatlannak tűnsz még a témában. Szólj, ha segíthetek!
2014. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Csak egy pár hete derült ki,ezért most még valóban nem sokat tudok róla,de folyamatosan böngészem az oldalakat,hogy minél jobban tudjam szélesíteni az étkezési repertoáromat:) Elolvastam az összetételét,de a legtöbb oldal azt ajánlja,hogy ha nincs konkrétan rajta a terméken,hogy nem tartalmaz glutént vagy ennek a jele,akkor az gyanús.A Tibi termékeken sajnos semmi ilyesmi nincs.Te régóta étkezel gluténmentesen?És fogyasztod ezeket a termékeket?
2014. jún. 22. 17:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha van nyomokban információ is (ami nem azonos az allergén infóval!), akkor nyugodtan eheted, ha abban sem szerepel glutén. Ez azt jelenti, hogy feltüntetik a keresztszennyeződés lehetőségét is, pl. hogy keveredhet-e szója, tej stb. tartalmú termékekkel. Ha keresztszennyeződés sem lehet, akkor nyugodtan fogyaszthatod :)

2,5 éve vagyok lisztérzékeny, azóta diétázok.

2014. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy igen, fogyasztok mindent, ami bár nem jelölten gm, de nyomokban infós, és negativ a kontrollom :)
2014. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességed,sokat segítettél! Figyelni fogom a nyomokban infót :) Minden jót!
2014. jún. 22. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Van egy jó kis csoport a fb-on, gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok. Keress rá és csatlakozz :) Jó recepteket találsz és bármikor kérdezhetsz, ha elakadsz valamiben. Mennyi idős vagy?
2014. jún. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nem vagyok fent a közösségin,37 éves vagyok:) De sok jó receptet találtam egyéb oldalakon is,hétvégén már mini fánkot is sütöttem:)
2014. jún. 23. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!