Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit egyen a gyerek akkor?...

Mit egyen a gyerek akkor? (tej, tojás és egyéb )

Figyelt kérdés
Milyen élelmiszert adhatok neki, ha tej, tojás, citrom, paradicsom, déligyümölcs, paprika, magvas dolgok,mák, dió, földieper nem szerepelhet az étrendjében? Hol tudok recepteket szerezni erre az összetett allergiára?
2014. jún. 18. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez még nem is olyan vészes. Én még órákig sorolhatnám,mit nem ehetnek, de nem is ez a lényeg.

A dietetikus tud adni nagyon jó recepteket.

Plusz, itt be tudod írni,mi nem lehet az ételben: [link]


Ha elfogadsz viszont egy tanácsot: ha recepteket keresel, nagyon sokba kerül havonta a kaja. Én azt csináltam, kiraktam a pultra, amiből aznap tudok főzni, és elkezdtem összerakni különböző kajákat, így lett nálunk pl kukoricával, májjal töltött palacsinta (kukoricalisztből), vagy padlizsán töltve répával, és így tovább. Muszáj ilyen esetben kreatívnak lenni!

Sok sikert!

2014. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

gyakorlatilag fogod az allergéneket és helyettesíted hasonlóval vagy kihagyod az étrendjéből.

Tejet nem tudom de elképzelhető hogy lehetne helyettesíteni kókusztejjel(ez paelo cucc,otthon kókuszreszelékből lehet csinálni úgy hogy vízbe áztatod,szóval forró csokit,kávét,vagy amit helyettesíteni szeretnél tejjel ez talán jó ha csak nem alergiás a kókuszra)

A tojás az már necces,mert egy csomó tésztában szinte csak az van meg liszt,nem tudom hogy szokták e helyettesíteni akármivel is,számomra nem elképzelhetetlen hogy tojás nélkül is csináljanak tésztát de szerintem ez nem olyan dolog amit boltba megvehetünk.

[link]

[link]

[link]

bAsszus ezeket most googliztem ki ,meglepődök :)

Ami a citromot illeti,olvasgatom hogy ecettel szokták helyettesíteni,picit bizarul hangzik,de próbát megér,de talán erre van egy jó megoldás és azok az aromák amik nem is tartalmaznak citromot :) Remélhetőleg.

2014. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!