Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tényleg a Britt cica antialler...

Tényleg a Britt cica antiallergén?

Figyelt kérdés

Tegnap kiderült, hogy az 5 éves kisfiam szinte mindenre allergiás, a 11 hónapos kislányom a macskaszőrre. Panelba lakunk és tartunk macskát, de a férjem azt mondja a Britt macska nem okoz allergiát, így nem tehetem ki a macskát! Tényleg antiallergén?

Ti kitennétek, ha mind két gyereketek allergiás lenne rá?

Szeretem én is a cicát, hisz sok pénzt hoz a házhoz, most is lesznek kiscicák és különben is ha kapnak gyógyszert csökken a tünet.

Nem akarok veszekedni ez miatt a férjemmel, mert lehet igaza van. Anyósom is mondja hisz már mindenki allergiás valamire. A fiam mikor csinálták a tesztet minden pozitív lett neki...fű, virágpor, parlagfű, macska-kutyaszőr...és még számtalan dolog. Tényleg ki kell dobnom sokmindent a lakásból? pl szőnyeg, plüss,kárpitosbútorok

A kicsivel 2x voltunk kórházba, mert majdnem megfulladt (6hónapos volt azóta a gyógyszerre jól reagál nem is beteges)....légcsőszükülettel. Sókamrába voltunk és otthon is alkalmazzuk a sólámpát.

Szeruntetek?



#gyermekallergia
2014. júl. 12. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a Brit fajtájú cicára is van allergia. Csak a kopasz macskára nincsen. Meg kell válnotok a cicáktól, mert asztmásak lesznek a gyerekek és ekcémát is okozhat. Ráadásul nem lehet gyógyszerezni folyamatosan a kicsiket a macska végett. Igen el kell minden allergént távolítani a lakásból. Ha így teszel, akkor még kinőhetik. Habár a macskaszőr allergiát nem lehet szerintem kinőni. Saját tapasztalatomat írtam le.
2014. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A férjednek komolyan fontosabb a macska, mint a gyerekek egészsége? Minden macska, aminek van szőre, lehet allergén, még akkor is előfordulhat, ha mondjuk az egyik fajtánál kevésbé gyakori a dolog. A kisebbik majdnem megfulladt? Még ez sem elég? Mindennek mennie kellene a lakásból, amire pozitív lett az allergia teszt, a gyerekek érdekében.
2014. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A macskáért ugyan úgy felelősséget vállaltak, mint a gyerekért. Szerintem itt kellene tisztázni, hogy a férjének valószínűleg nem a macska a fontosabb, de ő legalább normálisan gondolkodik. Papíron én is allergiás vagyok a macska szőrre és kiskoromban megállapították, hogy a kiütéseim a macska miatt vannak. Anyáék meg nem tudtak mit tenni kirakták az udvarra. Ha a macsi bent él, kint nem fogja magát jól érezni. Nem sokkal később meghalt, de a kiütéseim nem múltak el.

Ennyit erről. Attól még, hogy az orvos azt mondja, hogy erre meg arra allergiás 80%-ban téved. A teszt meg nem ér semmit...

2015. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A szortelen macskak is ugyanolyan allergen reakciot valthatnak ki, mivel a szortelennek nevezett macskaknak is van szore, csak nagyon rovid es szinte eszrevehetetlen :)
2016. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!