Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphattam esetleg a veszetts...

Elkaphattam esetleg a veszettséget úgy, hogy denevért simogattam és utána a szememhez nyúltam? Vagy esetleg azzal a kezemmel elkapartam egy pattanást? A denevért cica kapta el, de meg lett mentve és hozták megmutatni. ,

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha veszett volt, akkor igen.
2014. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
30%
Mivel kérdéseket teszel fel, a billentyűzetet nyomogatva, ahelyett, hogy habzó szájjal harapnád ketté a monitort, valszeg nem kaptad el.
2014. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:) Na de én honnan tudjam, hogy veszett-e? Nem látszott rajta semmi..
2014. jún. 27. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simogatással nem lehet elkapni a veszettséget. Harapással, nyállal terjed. De nézd meg wikin. [link]
2014. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4: pont azért nem szabad simogatni a veszett állatot, mert összenyálazza a bundáját. Az, hogy utána sebhez nyúlt a kérdező, elég szerencsétlen dolog... Ugyanakkor, én mégiscsak elég kicsi esélyt látok. Nagyon sok dolognak kéne összejönni.
2014. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Állatorvos szerint dok a hordozó egyed, háziorvosi ügyeket szerint seb kell hozzá, meg buta dolog volt szemhez nyúlni, és elvileg így nem lehet, de csak elvileg.. Figyeljem magam.. Hát én úgy tudom tünet esetén már mindegy..
2014. jún. 27. 18:05
 7/9 A kérdező kommentje:
Sok nem dok.. Bocsánat.
2014. jún. 27. 18:06
 8/9 A kérdező kommentje:
Új infó, hogy szegény denevérke elpusztult nem tudni miben. Állatorvos szetint aki érintkezett az állattal azt oltani kell, ántsz szerint nem, orvos szerint minimális esély lehet a fertőzésre, már ha beteg volt az állatka. Tetemét az ántsz bevizsgálta volna, de ki őrizgeti? Ilyenkor akkor mi legyen? A macskusz aki elkapta a denevérkét nincs veszélyben?valaki jártas ebben?:(
2014. júl. 1. 19:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj a veszettség elleni oltásért. Túl fogod élni, ha feleslegesen kapod meg - ha viszont nem lenne felesleges, és nem kapod meg, azt nem éled túl.
2014. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!