Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Parfümmentes ajakbalzsam,...

Parfümmentes ajakbalzsam, hajbalzsam, kézkrém, lábápoló krém valahol?

Figyelt kérdés
Illatanyagokra allergiás ekcémásként érdeklődöm ezekről a termékekről. Nem, nem szenzitív és miegymás jó reklámszöveg, hanem feketén, fehéren illatmentes. Fél óra alatt kiüt, ami nem érdekelne annyira, ha nem hullana a hajam tőle. Kézkrémet esetleg fel tudok íratni a bőrgyógyásznál, de a többit hol szerezzem be? Feltúrtam a drogériákat, nagyon alap dolgok vannak - pl. sampon és tusfürdő. Lábápolási polcsoron nem találtam illatmentes terméket, ajakbalzsamoknál sem. Hajbalzsamról alig merek álmodni. Sőt, utógondolatként parfümmentes keményszappan is érdekel, csak folyékony "parfumfrei"-t fedeztem fel a Balea Med szériában.
2014. júl. 15. 14:39
 1/4 anonim válasza:
Szia! Ajánlom neked a Krémmániát (www.kremmania.hu), ahol meg tudod nézni nagyon sok kozmetikum összetevőit(INCI). Az összetevőknél ha szerepel a parfum vagy fragrance, akkor az a kozmetikum számodra felejtős,mindkettő illatanyagot jelent, emellett érdemes kerülnöd még az alkoholos kozmetikumokat,mert az alkohol is bőrirritáló. Írtad, hogy keményszappant is keresel, amit én ismerek az a Kecsketejes Sövénykúti szappan, ezeket a szappanokat bioboltokban lehet kapni kb 800 ft-ért. Ajakbalzsamot ilyet találtam: Balea sensitiv és ebben nincs illatanyag. ( [link] A Balea Med Ultra Sensitive vonalon belül találhatsz éjszakai, nappali krémet, testápolót, arclemosó gélt illetve krémes arclemosót is, tonikot, tusfürdőt, sampont. Hajbalzsamot sajnos én sem találtam sehol. Ajánlom még neked a szintén DM-ben kapható Babylove termékeket, ezek közül is az ultra sensitiv változatokat, én a babylove waschlotiont használom. Dezodorokból a Dove-nak lett Dove Pure néven illatmentes termékcsaládja, ami elég szuper, én is használom. Ezeken kívül már az avonnak is vannak illatmentes testápoló termékei, ezek Avon Care Intensive Relief nevet kapták. Ha nem vagy biztos benne, hogy egy sensitive-nek írt termék valóban a te bőrödre való, az összetevőlista minden esetben segít. Érdemes még kerülnöd az illóolajokat, ami ugyan növényi,attól még irritálhatja az ekcémás bőröd. Tudom,hogy ezt nem kérdezted, de mosáshoz ajánlom a mosódiót. Remélem segítettem. Szép napot!
2015. okt. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem forgalmaznak még illatmentes hajbalzsamot? :-(

Mosakodáshoz,ha piszkosnak érzem magamat, akkor Schauma baby illatmentes tusfürdő&sampon-t használok...mivel alig habzik így elhasználok havi 1 flakont(mondjuk én a samponnak is használom)

Érdemes 2 deci meleg vízzel habossá verni egy nagy joghurtos/tejfölös pohárral és máris nem fogy annyira fürdésre, hajmosásra. Persze nem a hab tisztít, de jobban elegyengethető a bőrön illetve a nagyon száraz bőrt sem szárítja annyira, mintha csak vizes bőrre felvinné az ember, mert az tömény és nem habzik úgy.

Ezt így habbá verve magában, csak kánikulában használom

2016. aug. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

(véletlenül "válasz küldése"-re nyomtam, szóval folytatom)


A Schauma, mivel drága, 699 ft 250 ml ezért csak akciósan tárazok be, kb 499 ft szokott akciósan lenni a Rossmannban.

Ha viszont hideg tél van, amikor baromira száraz még a normál bőrűek is, akkor én orvosi receptre olcsóbban kapható Mosakodókenőcsöt használok inkább a fürdésre, de csak a tubusos, Naturlandosat, mert az sokáig tartható, mint a tégelyes és persze nem "koszolódik" a krém, ha kiveszek egy adagot.

100g 171 ft-ba kerül. Egy fürdéshez elég nagyon forró vízzel kikeverni kb 25 grammot összesen (forró vizet is beleétve). Nagyjából 1 fürdésre elmegy 20 gramm. Tehát 1 tubus elég 5 fürdésre.

Samponnak használom ugye a Schauma baby-t de az túl gyenge,arra jó hogy ne legyen seprű száraz a hajam, de teszek hozzá Balea ultra sensitiv sampont (tökjó mert most már 2 féle van, létezik sima és egy sűrűbb holt tengeri sóval- mindkettő illatanyagmentes)

Sajnos hajbalzsamom nincs :-(

Nem találtam még menteset :-( kellene már mert féléve már azt sem használok, mert viszkető hólyagosodom :-(

Hígított almaecettel szoktam olykor leöblíteni, de már attól is viszketek, ha utána újból öblítek, akkor is.

De már töredezik a hajam, mint aki egyenesítgeti :-/


Krémnek meg szintén gyógyszertári LMN-ápoló kenőcsöt használok, de azt is vízcseppes bőrre viszem fel, mert könnyebb eldolgozni.

Sarkakra meg Balea ultra sensitiv testápoló megy.

Dezodornak kristály deo, ami tulajdonképpen timsó. :-)

Arcra szintén Schauma és/vagy mosakodókenőcs,arckrémnek + kézkrémnek szintúgy az ápoló kenőcs.

Mosáshoz folyékony mosódió+mosószóda. Ha nagyon koszos, akkor Persil fehér sensitiv folyékony mosószer de az illatanyagos. Öblítőnek: ecet vagy Dm parfümmentes fertőtlenítésre képes öblítője (de attól durva lesz a ruha, mert 15 fokos mosáshoz is lehet adni, amihez kell ugye a klór...főleg kényes illetve babaruhákhoz ajánlják) vagy esetleg Silan (de az illatanyagos) sensitiv fehér öblítője.


Amúgy használtam már Balea ultra sensitiv tusfürdőjét de enyhe csalánkiütéses lettem tőle, amin csodàlkoztam...de aludtam rá egyet-kettőt és elmúlt. Bár azóta se használtam.

2016. aug. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így vissza olvasva jó nehéz az élet, a mindennapi dolgok egy illatanyagokra allergiás embernek :-( ez van, el kell fogadni... Sajnos egyre többen ilyen allergiások...nem véletlenül jöttek be ezek az illatanyagmentes termékek a polcokra...nemcsak érzékeny babáknak. :-(

Elcsesződött a társadalom a kozmetikai ipar fejlődésétől...főleg ettől a nagy illatanyag mánia miatt :-( legyen minden illatos mesterségesen...legyen telenyomva a szoba,Wc,konyha, padló stb. parfümmel. Aztán ez lett a vége...egyre többen allergiások az illatanyagokra :-(


Amúgy elfelejtettem: természetesen mosogatáshoz, takarításhoz kesztyűt kell használni! :-)


Örülnék, ha lenne illatanyagmentes mosogatószer :-) azt díjaznám ;-)

No azt hiszem most ennyi jutott eszembe.

És természetesen a parfümök nagyívből való kerülése. :-D

Lánynak ez igazi kihívás :-P

De egyébként ha valaki ennyire illatanyagmentes él, mint én, akkor egy idő után olyan finom babaillatú lesz a bőre, legalábbis arra hasonlító, kellemes. ;-)

2016. aug. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!