Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi bajom lehet, miért ilyen a...

Mi bajom lehet, miért ilyen a bőröm?

Figyelt kérdés

Úgy értem voltam allergia vizsgálaton, voltak bőrtesztek meg minden de nem mutatott ki semmit egyik sem.


A problémám meg az hogy nem tudok semmilyen tus vagy habfürdőt használni, mert vagy úgy viszketek mint aki rühes, vagy bevörösödök és szó szerint égek, úgy hogy újból le kell fürdenem vagy tusolnom, egy ideig csak avonos fehér liliomos tusfürdővel bírtam fürdeni, de már azzal sem, mert attól is viszketek...


Mitől lehet ez?



2014. júl. 25. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Allergiától van. Vegyél a patikában mosakodó krémet és azzal fürödjél. Nem vagy egyedül a problémáddal.
2014. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért van ez, mert szárítja a bőröd a tusfürdő? Lehet kapni patikában mosdókenőcsöt (unguentum hydrophilicum nonionicum) nem olyan az állaga, mint a szappannak vagy a tusfürdőnek, viszont nem szárítja, nem irritálja a bőrt. Esetleg ezt kipróbálhatod. A fürdést is szerintem felejtsd el, főleg a forróvizeset, mert az is szárítja a bőrt, inkább gyors langyos vízzel való tusolás kellene. Fontos, hogy tusolás után hidratáld a bőröd, szintén olyan testápoló kellene, ami nem irritálja a bőrt, nincs benne sok adalékanyag, parfüm... Ha ezeket betartod elvileg nem lesz gond és nem fog viszketni, vörösödni.
2014. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát forróvízben alapból nem szoktam fürdeni max esetleg néha télen, mert nem bírom a forrót, de viszont ha nem használok semmit fürdésnél meg tusolásnál akkor viszont semmi bajom...


ennek a fehérliliomos akárminek meg vagy változtattak az összetételén, vagy nem tudom mert jó ideig semmi bajom nem volt tőle...:/

2014. júl. 25. 21:41
 4/6 A kérdező kommentje:
meg fürdeni nagyon ritkán fürdök, mert a tusolás is leviszi a koszt, meg gyorsabb is meg kevesebb víz is kell hozzá...
2014. júl. 25. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az arckrémekkel jártam ugyanígy. Egy ideig jó volt az egyik, aztán felkentem és viszketett, pirosodott tőle az arcom egy idő után. Most már én is arcmosásra mosdókenőcsöt használok mindig, aztán patikai krémet, amiben nincs az ég egy adta világon semmi, ami irritálhatná. Így teljesen jó. Árban ugyanott vagyok, ha nem olcsóbban kijövök a patikai dolgokkal. Persze nincs illata egyiknek sem, nincs reklámozva a tv-ben 17 éves babaarcú lányokkal, de hatásos. 2-es voltam.
2014. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapjáraton csak vízzel zuhanyzok, de ha piszkosabb vagyok vagy csak több napja nem nem használtam, akkor előveszem a Babylove tüsfürdőt. Nagyon érzékeny a bőröm, nekem ez vált be.
2014. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!