Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyha a kullancs feje benne...

Hogyha a kullancs feje benne marad a bőröm alatt, lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk erdőbe, és aznap észrevettem, hogy van egy kullancs a hasamon. Nem értek hozzá, így a tesómat kértem meg, hogy szedje ki. De ma reggel zuhanyzásnál találtam egyet a puncimnál, azt már nem akartam, hogy ő szedje ki, tehát megpróbáltam én. De bent maradt a feje. Lesz valami bajom? Úgy tudom, hogy előbb-utóbb kijönnek.
2012. máj. 26. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Tegyél rá egy párakötést, és az kiszívja.
2012. máj. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az a párakötés?
2012. máj. 26. 08:21
 3/9 anonim ***** válasza:
A fejétől semmi bajod nem lesz. Az a fontos, hogy kiszedéskor a potrohát ne nyomd össze, mert abban vannak a kórokozók.
2012. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De kifog esni, ugye?
2012. máj. 26. 08:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Jóddal kend be, elvileg pár nap alatt kilökődik a fej, ha mégsem, akkor el kell távolíttatni, baj nem lesz, mert a potrohában van a kórokozó és nem a fejében.
2012. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi a gyors, és hasznos válaszokat !! :))
2012. máj. 26. 08:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, kifog esni, kilöki a szervezeted. Gondolom úgy, mint mikor leszárad egy pici seb... Bár pontosan nem tudom, mert én eddig fejjel együtt kiszedtem mindig, de azt olvastam, hgoy kilökődik.


Remélhetően nem volt fertőzött. Jegyezd meg, hogy pontosan hol volt a testeden! Akár le is fényképezhetnéd!

És ha véletlen azon a helyen hetek vagy akár hónapok múlva rózsaszín folt vagy kör jelentkezik, akkor azonnal menj orvoshoz!

Pesten pl. van olyan, hogy "kullancsambulancia". Remélem nem lesz rá szükséged!

2012. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi !! :))
2012. máj. 26. 08:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Na ez a kullancsambulancia honlapja, vannak cikkek, olvasgass!

[link]

2012. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!