Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz érzékeny ember tényleg...

Laktóz érzékeny ember tényleg nem ehet ennyi mindent? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kolléganőm laktóz érzékeny állítása szerint nem ehet marha-, sertéshúst, nektarin, szőlő, sárga-, őszibarack, banán... stb.

Nem értem mért ne ehetne ilyesmiket eddig úgy tudtam hogy a laktóz az a tejcukor ami tejbe és tejtermékekben van. Akkor miért van tiltólistán hús, gyümölcs.



2014. aug. 8. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Garantált, hogy ez nem a laktózérzékenysége miatt van.
2014. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
egyes zöldségekbe tényleg van pl borsó,de gyümölcsről nem tudok illetve a húsokban nincs csak a bolti csomagolt felvágottakban szokott lenni laktóz,de nem mindben van
2014. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kkakukkfű válasza:
Miért nem a kolléganődtől kérdezed meg, mit miért nem ehet? Lehet hogy ő pontosan el tudná mondani neked. Amikor a gyereket megkínálják pl a játszótéren valamivel, szoktam mondani, hogy nem ehet, mert tejallergiás. Nem szoktam belekezdeni az összes allergiája és intoleranciájának felsorolásába. Ha szükséges, vagy valakit érdekel, elmondom, de néha fölösleges. Én azt gondolom, hogy aki nem érintett, azt mélységeiben nem érdekli a dolog, és csak a fő allergént említem, de ha rákérdeznek, elmesélem.
2014. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!