Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy tejcukor érzékeny ember...

Egy tejcukor érzékeny ember többé nem ehet tejterméket?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok linket, hogy hol tudok utána járni mit ehet egy tejcukor érzékeny ember, ha vkinek van tapasztalata, akkor arról is. Csak orvosi vizsgálattal mutatható ki biztosra az érzékenység vagy elég ha az ember próbálkozik a tiltott ételek elhagyásával és ha nincs tünet, az is elég bizonyíték?
2010. jún. 4. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos csak a vizsgálat. De ha elhagyod, és nincs tünet, az sokat mond.

Ma már lehet laktózmentes termékeket kapni minden nagyobb áruházban (Tesco, Cora... stb.), néha kisebb élelmiszerboltokban (Spar) is. Igaz, jóval drágábbak, mint a hagyományos termékek.

2010. jún. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Böse ***** válasza:
Ha megy a hasad a tejtermékektől, nélkülük meg nem akkor elég valószínű, hogy laktózérzékeny vagy. Ennek megfelelően olyan tejtermékeket ehetsz amiben nincs laktóz: sajt, túró, tejföl, tejszín. Ha valamilyen különös oknál fogva mégis tejcukor tartalmú ételt szeretnél enni, vegyél be evés előtt-közben-után LAKTÁZ enzimet, amit táplálékkiegészítő-boltokban kaphatsz meg.
2010. jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Laktózmentes élelmiszerek mellett figyelj arrra, hogy olyan dolgokban is van laktóz, amire én eleinte nem is gondoltam. Pl. a legtöbb szalámiban, készételben, a gyógyszerek bevonatában. Attól is függ mennyire súlyos az allergiád, mert pl. nekem egy szelet szalámitól már olyan durva kiütéseim lesznek, hogy ajajj... A laktáz gyógyszer jó, ha olyan helyen eszel, ahol nem nagyon tudsz válogatni vagy nem akarsz ezen afggódni (pl. lakodalom).
2010. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tejföllel, tejszínnel is óvatosan, azt sem tudja minden laktózérzékeny ember megenni, abból is van laktózmentes tejföl vagy növényi tejszín. Próbáld ki a rizstejet, növényi tejeket, kecsketejet, tapasztald ki, hogy neked mi jön be. A laktózmentes tejnél számíts arra, hogy kicsit édesebb és sárgásabb, mint a hagyományos tej és abból is többféle van. Szerintem a MIZO sárga dobozos laktózmentes teje a legfinomabb, de ez ízlés kérdése. És igen, sajnos jóval drágábbak is. A Spar/Interspar üzletekben a FreeForm termékcsalád is laktózmentes, abból is van tej, tejföl, azok is finomak.
2010. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem régen olvastam egy allergiával foglalkozó orvos írását.

Szerinte az ételallergia oka vagy genetikai hiba,vagy az,hogy az immunrendszer későn került kapcsolatba az allergén anyaggal,és ezért nem tudta kitermelni az ellenanyagot.

Ma nagyon hamar megállapítják az allergiát.Eltiltják a beteget az ételtől,és gyógyszereket adnak nekik. Ez nem gyógyítja meg a beteget,csupán enyhíti a tüneteket és konzerválja az allergiát. Ez érdeke az orvosoknak és a gyógyszeriparnak is,miután ebből élnek.

A megoldás szerinte,hogy az allergén anyaghoz hozzá kell szoktatni fokozatosan a szervezetet. Eleinte csak nagyon kicsi adaggal,majd azt fokozatosan növelve néhány hét-hónap alatt az immunrendszer legyőzi az allergiát.

Ez igaz lehet. Pár hónapja írta itt valaki,hogy a férje tejallergiás volt kicsi kora óta. Elkezdte inni a tejet,először csak néhány kanállal,majd egyre többet és tünetmentes lett.

Érdemes ezen elgondolkodni,ha követni nem is akarod.

2010. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ebben a hozzászokós dologban azért nem hiszek, mert gyerekkorom óta sok tejterméket ittam, ettem, nagyon szerettem. Viszont egy éves korom előtt nem kaptam tehéntejet, pedig sokan a túl korai tejitatást is szokták oknak hozni. Huszonévesen jött ki az allergiám, amikor egyik napról a másikra tele lettem kiütésekkel tejtermék után, sokszor hasmenésem is lett. Így nekem nem hozzászoknom, hanem leszoknom kellett:( Nem bírom mindig betartani, olyankor azonnal jönnek a kiütések:(
2010. jún. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem tudom, hogy laktóz érzékeny vagyok-e...hasmenésem nincs, inkább csak haspuffadás, ha sok tejterméket eszek.
2010. jún. 5. 08:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta fáj a pocim.Voltam orvosnál vele,de felesleges volt!Egyértelmű: ha tejet cappuccínót iszok,tejcsokit eszek görcsölök,pöttyös a képem.Ezt nem nézte a doki,csak h lisztérzékeny vagyk e.Tükrözés alul fölül bélboholyatrophia.Azt mondta ez biztos születési rendellenesség (hülye).Úgyhogy írt föl nekem dicetelt mert ez nála IBS lehet csakis más nem(LOL) és azóta fölerősödtek a tüneteim, a arcom csupa ragya és viszket!Ennyit a kistarcsai kórház gasztroenterológusairól!Most abbahagytam a gyogyit és várom hogy kiürüljön a szervezetemből és megint normális legyen az arcbőröm.
2011. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Diana35tel ugyanígy jártam.10 nap után abba kellett hagynom.Hatalmas lett a pocim és nagyon fájt.Szerintem ne menjetek ezzel orvoshoz mert csak meggyötörnek fölöslegesen és nem tudnak segíteni.Rajtam nem tudtak.Föladtam.Elég ha én magamnak kitapasztalom,de a csokoládéról lemondani nagyon nehéz.És majdnem minden gyógyszerben van laktóz segédanyagként.
2011. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Nekem ma derült ki,hogy tejcukor erzekeny vagyok.Több,mint fel eve faj a hasam folyamatosan.Voltam vele orvosnal,semmit nem talaltak,elküldtek beltükrözesre,de szerencsere nem mentem el,mert felesleges!Most külföldön elek,egy hete mentem el a haziorvoshoz,aki egyböl laktoz tesztre küldött el.Ket oraig tartott a teszt,es kiderült,hogy laktozerzekeny vagyok.Otthon ez egyik orvosnak sem jutott eszebe.Rohadt sokaig szenvedtem vele,es valoszinüleg a beltükrözes utan sem derült volna ki semmi.Ennyit a magyar közgyogyaszatrol.Egyebkent 80%-ban fruktoz erzekeny is az,aki aki laktoz erzekeny.Nekem jövöheten lesz fruktoz tesztem.Nagyon örülök,hogy vegre megtudtam,hogy mi bajom,mert eddig csak szenvedtem,anelkül,hogy tudtam volna,hogycsak az a rohadt tej.

Többször voltam otthon korhazba,ejszakai ühgyeleten,mert annyira szarul voltam.Csak egy egyszerü teszt volt...

2011. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!