Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kinőheti-e egy kisgyermek az...

Napfonat kérdése:

Kinőheti-e egy kisgyermek az allergiát?

Figyelt kérdés

7 éves kisfiamnak erősen allergiára hajazó tünetei vannak (tüsszögés, orrfolyás, könnyezés), az anyja azonban nem ért velem egyet, és csak C vitamin-készítményekkel tömi!

Legyőzheti-e egy idő után a szervezete véglegesen, ha nem kap gyógyszeres kezelést?



2014. aug. 19. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Istenem ne C-vitamint adjon neki hanem vigye el egy orvoshoz!és allergia gyógyszert adjon neki,amit az orvos fölír!
2014. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A C-vitamin nem hiszem, hogy sokat segít. Igen, kinőhető, én is kinőttem, és még sokan mások is. Abban igaza van az anyukának, hogy az immunrendszer működése, fejlődése allergia esetén elengedhetetlen, immunizálódni kell allergén anyagokra is, ez pedig csak akkor megy, ha az immunrendszert nem nyomjuk el és a szervezet kontaktusban van az allergénekkel. Nem írod, milyen súlyosak a tünetek, fullad-e, vagy csak némi vakarózásról, napi két tüsszentésről és három orrfolyásról van-e szó.

De mindenképpen az a legjobb, ha szakorvos látja a gyereket, és eldönti a tünetek súlyossága és alapos kivizsgálás után, szükséges-e gyógyszert szedni, vagy megbeszélhető vele, hogy rendszeres kontroll mellett nem kell gyógyszer, ha enyhék a tünetek. Ez egy arany középút és szerintem nincs olyan érv, ami miatt az anyuka ne fogadhatná el ezt a megoldást, viszont annak sem látom értelmét, ha a szakorvos véleményét és utasítását felülírja, mert egy anyuka mindig jót akar a gyerekének, de nem biztos, hogy a jó szándékkal mindig jót is tesz!

2014. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A tünetei nem annyira súlyosak. Félóránként orrfújás (egyébként elmúlaszthatatlan), gyakori tüsszögés és szinte konstans könnyezés.

Szerencsére egyáltalán nem vakarózik.

2014. aug. 19. 14:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudni, mire allergiás? Az sem árt, ha a környezetében megszüntetitek a forrást.
2014. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudni. Vélhetően valami most szezonális gyomra, talán a parlagfűre. Ezt kideríteni állítólag a szezonban nem lehet, csak télen.
2014. aug. 19. 18:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Addig meg hagyjátok szerencsétlen gyereket szenvedni gratulálok.Menjetek el egy patikába és vegyetek neki allergia gyógyszert!
2014. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Hát éppen ez az! A gyerek az anyjával él! Hiába veszek neki én gyógyszert, és hiába adom be neki akkor, amikor nálam van, ha az anyja felülírja a döntésemet, és nem adja be neki! Egyébként külföldön élek, és sajnos ritkán látom a gyereket.

Éppen ezért kérdeztem azt, hogy ha a gyerek néhány évig mondjuk tényleg szenved ettől, akkor megerősödhet-e az immunrendszere annyira, hogy "kinője", vagy örökké kell gyógyszert szedni erre?

A 2-es hozzászóló azonban megnyugtatott, hogy ki lehet ezt nőni, a gyerek szervezete legyűrheti az allergiát!

2014. aug. 20. 09:17
 8/11 anonim ***** válasza:
És ha nem?
2014. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez itt a fő kérdés.
2014. aug. 20. 14:00
 10/11 anonim ***** válasza:
É a helyedben azért kideríteném.
2014. aug. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!