Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Viszkető piros kiütések,...

Viszkető piros kiütések, amelyek elmúlnak majd a semmiből ismét kijönnek, mitől lehet? Lent részletesebben

Figyelt kérdés

kb fél éve jelent meg először zuhanyzás közben 2 kicsi ilyen kis vörös folt,melegvizre kifejezetten kipirosodott,de elmúlt.kicsit viszketett is,de elmúlt magától.az utóbbi pár hétben,utóbbi hétben kifejezetten,már kijött egyre több helyen,de javában derekamon hátamon és javában a kezeimen.éjszaka furcsamód nem viszket,de igy napközben például vakarózok tőle és van hogy el is kaparom.fogalmam sincs mitöl lehet, kicsi piros pöttyök,vagy kb 1 centis foltokként jön ki amely sebes lesz a kaparászástól.

[link] a melegviztől ennyire kipirosodik,az elmulik ugyan de a viszketés megmarad ahogy ezek a kis foltok is,nem birok rájönni hogy igy pár nap alatt mitől vagy hogyan tudtak kijönni ennyire.hátha valaki találkozott már hasonlóval,hátha tudja mi lehet ez,bár ha nem múlik muszáj leszek orvoshoz menni vele


2014. dec. 4. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Van meleg allergia is. Általában nyáron szokott előjönni és akár gennyessé is válhat. Lehet, hogy nálad a zuhanyzás hozza ki. Próbálj hűvösebb vízben fürdeni és irány a doki. Valószínű helyi kezelésre krémet fognak írni.
2014. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát pl ha izzadok,vagy mivel forró vizbe zuhanyzok.igy kivörösödik.ami lényeges változás,hogy elköltöztem,és itt kandalló van.ami azt jelenti,hogy ha felfűti a helyiséget. akkor száraz 20-30 fokos meleg van.. (kint meg 0-10 fok) lehetséges lenne emiatt is? gondoltam rá hogy nem iszok elég vizet,de már igen,vagy bármi allergén,de szinte semmi nicns amire lehetnék igazából mert most is viszket tehát...(és megy a kandalló,és meleg van :D)
2014. dec. 4. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, ennyire nem tudom.

Ha tudsz menj a SOTE-re Winkokálhoz.

Tegyél ki párologtatót, ha zavar a száraz levegő. Az amúgy sem jó.

2014. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!