Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma esetén mivel lehet...

Ekcéma esetén mivel lehet kezet mosni, ami tisztít is?

Figyelt kérdés
Nagyon ekcémás a kezem, folyékony szappant, tusfürdőt már egy jó ideje nem használok, csak szappant. Egy ideig úgy tűnt, így rendben leszek, de most már így is kijön újra meg újra. Találtam krémet, amitől viszonylag hamar elmúlik, de kb. kéthetente egyszer bedurran, és míg helyre nem jön valamennyire, addig borzasztó... Ráadásul olyan munkahelyem van, ahol gyakran kéne kezet mosni, mert elképesztően retkes emberkék is járnak oda, még a pénz is ragad utánuk, a papírpénzt meg olyan szinten benyálazzák, hogy csúszik utána. Mivel egész nap a melóhelyen vagyok, ott eszek-iszok, stb, sokszor meg kell mosnom a kezem, nem szeretnék semmit sem elkapni...Tudtok mondani olyan folyékony szappant, szappant, kézmosófolyadékot, akármit, ami tényleg tisztít, de kíméletes is?

2014. dec. 7. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

A kéz elég tág fogalom.

De valami nincsen rendben a beleid körül. Gyulladás, immunitás. Próbáld rendbetenni és nem kellenek majd a hiábavaló sminkek.

2014. dec. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Bármilyen sensitive szappan jó, mindegy.Nekem hasonló volt a kezem pár hónapig...ajánlom a sima shea vajat neked, kézmosás után kend be, nagyon szépen gyógyítja. Bio boltban kapható kis tégely már 990 Ft.tól
2014. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél a patikában mosakodó krémet /Ungientum hydrophilicum/. Ezzel mosd a kezed és ezzel fürödhetsz is. Én is ekcémás vagyok és ez jó.
2014. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ekcémám van. Sokat segít egy jó bőrgyógyász. A hydrophil az jó, de nem baktericid vagy virucid. Vannak nagy márkáknak mint a Laroche posay, vagy a Bioderma jó szappanjai ekcémásoknak, de sokszor a bőrdoki is kevertet ki. Mindenesetre nézed meg Mielőtt bármibe belefogsz.
2014. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A bőrön megjelenő problémáknak sokszor belső okai vannak, így az ekcémának is lehet.Érdemes lenne megerősíteni az immunrendszeredet is.A stabilizált aloe vera alapú folyékony szappan jól tisztít és hidratálja is a bőrt.Akár kézfertőt lenítőt is érdemes lenne használnod, ha már ilyen helyen dolgozol.
2014. dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pikali Gábor válasza:

Szia!

Én is ekcémás voltam és így bátran merek ajánlani neked folyékony szappant.De amitől valóban meg fogsz gyógyulni mert gondolom meg akarsz azt belülről kell kezelni.

Írj nyugodtan és megmondom mire van szükséged,ha azóta nem találtál más megoldást.

2014. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!