Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez is betudható a laktózérzéke...

Ez is betudható a laktózérzékenységnek vagy ez már valami komolyabb betegségre utalhat?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve vagyok tejcukorérzékeny ami nem azt jelenti, hogy teljesen kizárom a tejes, laktózos dolgokat mert ugye ez lehetetlen. Még a fogamzásgátlómban is van egy minimális laktóz de ez nem szokott problémát okozni. Viszont amit mostanában tapasztalok az az állandó bélzubogás ami nagyon kellemetlen és iszonyatosan hangos. Volt, hogy 2 napig görcsbe rándult a hasam és alig bírtam mozogni. Székrekedésem is volt ami azt jelentette, hogy 4 napig nem volt székletem illetve nem is tudtam elmenni wc-re mert nem kellett, de ez már elmúlt viszont most éjszaka is rám jött a hasmenés meg most nappal már 2x és nem ettem olyat ami árthatna. A hasam állandóan kluttyog tegnap még hányingerem is volt elég erősen. IBS-em van ezt is tudom.

De ez már szerintem eléggé túlment az allergia tünetein. Szerintetek?


2015. jan. 18. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet vírus is. De ha gyakran előfordul, akkor csak az IBS, aminek ez tipikus tünete egyébként. Esetleg gluténérzékeny nem vagy, vagy nem eszel túl sok lisztes, élesztős dolgot? Azokat jó lenne csökkenteni, és inkább húsokat enni zöldséggel.
2015. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!