Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kislányom nemrég volt vérvétel...

Kislányom nemrég volt vérvételen, allergiára vizsgálták?

Figyelt kérdés

Eredmény: Gliadin IgA 3.0 U/ml

ref érték: neg:<12;poz:>12

Ha jól értelmezem, akkor ez egy ngatív, tehát alacsony érték

Másik : Gliadin IgG : 81.3 U/ml

ref. ért.: neg:<12;poz:>12 tehát pozitív?


Ha jól gondolom akkor ezzel liszt érzékenységet néztek. Viszont ezen a papíron szerepel még nutritív IgE eredményen belül a búza illetve rozs liszt vizsgálata, ami 0, tehát nem érzékeny. Ha valakinek volt ilyen vizsgálata már, jelezne nekem vissza?

Ja, és az IgE 894.6 U/ml amihez azt írták csak, hogy korfüggő. A doki, akihez vissza kell menni, még 1 hétig minimum nem lesz elérhető. Előre is köszi.



2015. jan. 29. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Az IgE allergiára vonatkozik, tehát nem allergiás a búzára és a rozsra.

A másikak vonatkoznak a lisztérzékenységre, amiből az egyik pozitiv.

Majd a doki megmondja, mi a teendő.

Az IgE-k nálam is mind negativok voltak, a másikak között volt pozitiv, nem tudom már, hogy melyik, 3 éve lisztérzékeny vagyok.

2015. jan. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress egy lisztérzékeny csoportot a neten vagy fb-on és ott kérdezd meg :)
2015. jan. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2015. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem tudunk semmit. Jövő hétre van időpontunk a dokihoz. Amint tudok valamit, visszaírok. Addig idegeskedek még egy kicsit.
2015. febr. 4. 10:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam, a vérvétel után 1 hétre rá fehér székelése volt 1 hétig. Hasmenéses, zsíros. Úgy tudom ez szintén liszt érzékenységet jelenthet. Azóta ez nem volt. Hasmenés előfordul, de nem fehér, hanem sötétbarna. Újabb tünet, folyton viszket a hasa és az oldala, de nem látok rajta semmi elváltozást.
2015. febr. 4. 10:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Kiváncsi leszek. Eleinte nekem is csak 1-2 hétig volt hasmenésem, később állandósult. Előtte meg évekig ekcéma, viszketés, majd vashiány. Sajnos nekem minimum 4-5 év után derült csak ki.
2015. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos eddigi eredményei szerint tejfehérjére nem allergiás, tejcukorra továbbra is. Elküldtek minket újabb vérvételre valamint széklet mintát kellett leadni, mert a gliadin IgG jóval a megengedett felett van (12-ig jó), illetve az IgE szint is majd négyszerese a megengedettnek. ( max 200) Ez lehet liszt érzékenység is, meg ( még rossz rágondolni is) féreg jelenléte is. (van kutyánk, bár tablettáit, oltásait rendesen kapja) majd írok mi lett az eredmény. Állítólag ez újboli 2 hónap. Ja, meg pajzsmirigyre is vizsgálják.


További szépeket mindenkinek!

2015. febr. 23. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!