Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékenységre Lactase-t...

Laktózérzékenységre Lactase-t szedek és felerősödnek a tünetek. Ez mitől lehet? Valami mellékhatás?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam már mindenhogy. Bevettem majd rá 10 percre szorító fájó görcs állt a gyomromba, hányingerem lett, lesápadtam és szédültem. Eleinte még nem volt bajom tőle 4-5 alkalommal. De az utóbbi 2 alkalommal a leírtak szerint csináltam ahogy eddig és szörnyen rosszul lettem. Ennek mi lehet az oka?

2015. febr. 22. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerűen azt javasolta a háziorvosom, hogy ne fogyasszak tejterméket. Azóta semmi bajom. Neked muszáj tejet innod, hogy ilyen gyógyszert kell szedjél?

Bocsi a kérdésért, de nekem eddig semmi bajom sem volt a tejtől, ez csak mostanában jött elő. De szeretnék visszaszokni rá! Van erre valamilyen megoldás?

2015. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem is ugyan ez a problémám, de én crohn beteg vagyok.

ezért sosem szedek be ilyen tablettát, hanem direkt laktózmentes terméket veszek.

2015. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
megőrülök tejtermék nélkül, meg mellette cukrász vagyok, iszonyat édes szájú, és a munkámmal is jár, hogy kénytelen vagyok kóstolni, és nem tehetem a cukrászdád laktózmentessé ezért kaptam ezt a bogyeszt amit leírás szerint szedek de nagyon rosszul lettem tőle, szóltam a háziorvosnak aki adott újabb beutalót gasztroenteorológiára (bocs ha elírtam) és vmikor júniusra adtak időpontot és addig keresem a megoldást
2015. febr. 24. 22:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvastam egy helyen, hogy segít, ha lactobacillus probiotikumot is szed vki mellé. Vagy esetleg egy másik fajta laktázbontó készítményt lenne érdemes kipróbálni.
2015. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!