Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékenyek, aki használ...

Laktózérzékenyek, aki használ lactase rágótablettát, honnan tudja, hogy mikor mennyit kell bevenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kb 2dl tejhez elég egy darab, de ha például egy tejjel készült sütit, palacsintát ennék, vagy egy csokit, túrórudit, esetleg tejjel, tejföllel készült ételt, ahhoz mennyi kell? Kiszámolgatni gondolom nem lehet adagra pontosan.
2013. jún. 27. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt ki kell tapasztalni. 18/L
2013. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha laktózmentes tejet veszel és az ételeket azzal készítitek el. Nekem laktózérzékenységem van, de a túrórudit csokit tejfölt meg tudom enni. Igaz nem vagon számra eszek ilyesmit.
2013. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a Lactase tablettából egy darab 200 ml tej bontásához elegendő.
2013. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 LunIstar válasza:

Bármennyire kényelmetlen, de ki kell tapasztald, a szakirodalom is ezt mondja.


Én hiperérzékeny kategória vagyok, de általában 2-t szoktam bedobni ha valami közepesen tejes-tejfölös dolgot készülök enni, és 3-at ha nagyon tejesnek látom.


A gasztroenterológus javasolta még a Laluk nevű kapszulát, a benne lévő port el tudod keverni a kajával, és kényelmesebb, csak nem kapható TB kedvezménnyel (~4500-6000 huf).

2014. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!