Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Minden nap tüsszögök, folyik...

Minden nap tüsszögök, folyik az orrom, de napközbe már kissé jobb, de mikor felkelek fél óráig legalább tüsszögök és folyik az orrom, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Szóval ez már tart egy jó ideje nálam. Felébredek, fél óráig tüsszögök és ömlik a takony az orromból, utánna kissé jobb lessz, elindulok suliba, de mikor kint vagyok mintha elállna, olyankor csak egy párszor kell már csak kifújnom az orrom. Megérkezek a suliba, megint tüsszögök és folyik az orrom. Olykor csak leülök és összenyomom az orrlyukam (eldugítom) és máris jobb. Ez után pár percel már megint tüsszögök, persze vannak idők mikor nem jön rám, úgy a napok 25%-ban.. Mit tudnék csinálni?

2015. febr. 26. 13:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem említeni hogy többnyire úgy érzem mintha valami piszkálná, ingerelné az orrom, uttána tüsszentek egyet-kettőt vagy ha nem akkor egyből elkezd folyni az orrom..
2015. febr. 26. 13:26
 2/3 miramare4 válasza:
Kivétel nélkül minden nátha tulképpen allergia (pollenre, atkára, baktériumokra vagy egyszerűen a hidegre) - mondja egy orvos ismerősöm. Nekem is ilyen hideg-allergiám van reggelenként néha. Ilyenkor 5-10 perc "torna" nélkül nem kelek ki az ágyból - biciklizés kézzel-lábbal, lábemelések jobb-bal oldalon, kéz-lábfej átmozgatás stb. Ezt hónapokig csinálom, aztán ellustulok, elfelejtem, olyankor visszajön a reggeli prüszkölés meg az orrfújás. Szerintem próbáld ki te is egy hétig. Sok más előnye is van az ébredés utáni azonnali átmozgatásnak (az izületek terhelés előtti tisztítása, az agyi vérkeringés koffeinmentes serkentése stb.) de ez nem tartozik ide.
2015. márc. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kifogom próbálni :)
2015. márc. 25. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!