Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Keresztallergiát élelmiszereke...

Keresztallergiát élelmiszereken kívül kiválthat más is, pl. macskaszőr? Vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Szinte mindenre allergiás vagyok, ami zöld és virágzik + por, ráadásul elég rendesen, az év minden napján szenvedek. Élelmiszerre, állatszőrre viszont sose mutatott ki egy allergiateszt sem érzékenységet, amiért áldom az eget, imádom az állatokat. :) Viszont biznyos gyümölcsöket zöldségeket nem tudok lenyomni a torkomon, mert azonnal felduzzad a szám belseje, marni kezd, stb. Párszor voltunk emiatt orvosnál, ő mutatott be a keresztallergiának.


Na már most, a múlthéten legjobb barátnőmnek családi okok miatt meg kellett válnia két éves cicájától, én pedig örökbefogadtam, mert így ismerősnél lesz és sokszor meglátogathatja. Eddig soha semmi bajom nem volt a macskáktól, sőt, egészen eddig ez a cica sem zavart, de amióta nálunk van, megerősödtek a tüsszögős, szemviszketős tüneteim, és ha a macska közelében vagyok, véletlenszerűen égő, viszkető kiütések jelennek meg a bőrömön. Ha megkarmol, ugyanez, csak a seb mentén duzzad meg a bőröm. Mitől lehet ez? Hirtelen allergiás lettem a macskákra?


Mivel világéletemben ilyen tünetekkel éltem, és nincs semmi komoly bajom, szerintem tudok ezzel élni és megtartom a cicát (már csak a barátnőm miatt is), de jó lenne tudni, mire számítsak.



2015. febr. 28. 08:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!