Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiában vagy ételintoleran...

Allergiában vagy ételintoleranciában szenvedők, tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

A tüneteim már évek óta fennállnak, több is van egyszerre, ami a légzőrendszert érinti leginkább. Szerintem alapból a légszennyezés is irritálja a tüdő nyálkahártyám, mert azóta erősödött, amióta városban lakom.

- A tüdőmben állandóan termelődik a nyák, egyfolytában próbálom felköhögni. Nem olyan erős, mint amikor az ember megfázik, de jóval több, mint normál esetben. A röntgenképen nem látszik se gyulladás, se semmi.

- Viszont bizonyos ételek fogyasztásakor még erősebb a nyáktermelődés, és pluszban még a torkom is egy kicsit bedagad, az orrom folyik. Ilyen ételek pl. a zöldpenészes sajtok vagy a gombákkal bevont sajtok pl. Camembert, a kolbászfélék, a chili vagy bármilyen erős étel.

- Ekcémaszerű piros foltok is előjönnek néha a szemhéjamon, de még nem tudtam hozzákapcsolni egy ételhez sem. Akkor is jelen van, ha nem sminkelem magam, nem hinném, hogy az a gond.

- Viszont hasfájás vagy más emésztési problémám nincs.

Nem tudom, hogy van-e összefüggés a tüdő a torok és a bőr tünetei között, és szeretnék már végre elmenni egy allergiavizsgálatra, de nem tudom mikor jutok el. Addig szeretnék tanácsot, hátha van itt olyan, akinél hasonlóak a tünetek és már van diagnózisa. Évekkel ezelőtt volt egy bőrtesztem, az negatív volt.

- Az ételallergiát, intoleranciát kimutatja egy egyszerű bőrteszt?


(Hús, hal tuti kizárva, mert már egy ideje nem eszem. Tejet nem iszom, de tejfölt vagy tejszínt használok néha főzéshez, sajtokat eszem. Tojást sem eszünk gyakran, néha sütéshez vagy tükörtojáshoz csak.)



2015. márc. 15. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Penészgomba allergiát kimutatja a bőrteszt Camember, zöldpenészes sajt), de az nem csak az ételekben van, hanem a virágföldben, levegőben, falban, bárhol lehet.


Allergia vizsgálatra előre be kell jelentkezni és csak hetek, esetleg hónapok múlva kapsz időpontot, úgy készülj...

2015. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem semmit sem ért az allergiateszt. A tejterméktől emésztési, légzési, és bőr problémáim vannak. Ezt a teszt előtt már évekkel megfigyeltem. A vérteszt mégsem mutatott ki semmilyen allergiát. A bőrteszt pedig azt mutatta ki, hogy mindenre allergiás vagyok. A búzára, a tejtermékre, a tojásra...
2015. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!