Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szteroid - Ha a steroidot...

Szteroid - Ha a steroidot alkalmazzák súlyos allergiában, hogy visszafogja a szervezet heves reakcióit, akkor pl drogmegvonásnál nem lenne hasznos?

Figyelt kérdés

Vagy ez mitől függ?

Ott nem fedné le a tüneteket, azaz nem fogná vissza a heves megvonási reakciókat?

Ha igen, miért nem használják?



2013. febr. 12. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért nem használják, mert semmi köze a kettőnek egymáshoz. A glükokortikoidok a gyulladásos reakciókat gátolják. A drogelvonásnál nincs gyulladás.
2013. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az allergia az immunrendszer túlzott reakciója, amit a szteroid blokkolni tud. A drogok az agyban okoznak zavarokat és megvonáskor a hiányuk a függőség kiváltotta "hiányérzet", agyban és sejtszinten. A szteroid nem hat ezekre.
2013. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ja értem, oké

és akkor olyan szer nem is létezik, amivel agyi szinten is blokkolni lehet a reakciókat?

2013. febr. 12. 20:47
 4/8 A kérdező kommentje:
na de várjunk, hát nem csak az agyi szinten történő reakciókra gondolok, hanem az olyan heves reakciókra, amelyek miatt valaki életveszélyes állapotba is kerülhet simán a megvonás miatt (arrythmia, tachycardia, hyperhydrosis, syncope és collapsus, szal a durvább dolgok ... ezeket a testi reakciókat se lehet visszafogni?)
2013. febr. 12. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:

De mi köze a tachycardiának a gyulladásos reakciókhoz? Semmi.

A glükokortikoidok (még egyszer leírom) a gyulladásos reakciókat csökkentik.

Az elvonási tüneteknek semmi köze azokhoz a hatásokhoz, amiket a szteroidok gátolnak.

2013. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jó de és az allergiás reakcióknak mi köze van a gyulladásokhoz? hát ott se erről van szó, nem? nem értem :(
2013. febr. 12. 21:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Az allergiának olyan köze van a gyulladáshoz, hogy az allergia az maga egy gyulladásos reakció.
2013. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ja ezt nem tudtam. azt hittem h az a szervezettnek egy hibás vagy eltúlzott reakciója valamire, amire nem kéne reagálnia. de azt nem tudtam h gyulladásról van szó, köszi a felvilágosítást!
2013. febr. 12. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!