Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mivel pótolhatnám a fehérjét?

Mivel pótolhatnám a fehérjét?

Figyelt kérdés

Tej, tojas allergiam van ezert kene valami amivel potolhatom.:/


Elore is koszonom a valaszokat!:)



2015. márc. 21. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szójával, hússal.
2015. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos szoja allergiam is van:( es koszonom a valaszod!:)
2015. márc. 21. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:

sovány húsok

azok gyakorlatilag víz és fehérje:)

Pl: csirkemell

2015. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt egy blog receptekkel:


[link]

2015. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon koszonom a valaszokat!:)
2015. márc. 22. 00:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Hüvelyesek fogyasztásával pótolhatod. Nem kell ehhez szóját enned, sok más hüvelyesnek magas a fehérjetartalma. Vagy próbáld ki a szejtánt. Először furcsa, és meg kell tanulni jól elkészíteni, hogy finom legyen, de az is tiszta fehérje. Búzasikérből készül (glutén), tehát ha gluténallergiás vagy, akkor ne használd.

Egyébként nem kell félned, hogy túl kevés fehérjét fogyasztasz, mert nincs olyan sokra szüksége a szervezetnek.

A másik ami fontos, hogy gyakran a hús is oka lehet, hogy az ember a tejre, tojásra allergiás lesz. Lehet, hogy a hús fogyasztása után nem tapasztalsz kellemetlen tüneteket, ennek ellenére lehet az is a kiváltó ok. Nekem ekcémám volt, ami gyakran nagyon súlyosan belobbant. Én javaslom, hogy próbálj ki 1-2 hétre egy olyan diétát, ami egyáltalán nem tartalmaz állati fehérjét, zsírokat. Csak hogy megnézd, van-e valami változás. Nekem ez segített. Sok segítséget találhatsz ehhez az interneten vegán fórumokban, receptblogokban.

2015. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!