Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit tehetek a foltos allergiás...

Mit tehetek a foltos allergiás elváltozással az arcomon? SEGÍTSÉG! Van valamilyen házi praktika erre elsősegélynek?

Figyelt kérdés
Évek óta időszakonként felbukkan egy allergiás betegség, amit pythiriasis néven diagnosztizáltak nálam, ez testszerte meg szokott jelenni, főleg így tavasszal, de az arcomon eddig még soha az életben nem volt. Most nagyon kétségbeestem, 2 napja kezdődött, felhívtam a bőrgyógyászt, aki 3 hét múlva tud csak fogadni. Az szedett anitihisztamin nem segít. Nem csak az a baj, hoyg iszonyat csúnya, annyira hogy nem is merek utcára menni, hanem mert rettenetesen fáj, és mintha parázs égetné. Esetleg tud valaki valamilyen elsősegélyt erre amit házilag lehet alkalmazni? Köszönöm szépen..

#allergia #kiütés #bőrkiütés #elváltozás az arcbőrön
2015. márc. 28. 09:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Kamillatea forrázatot próbáltam, az még kis is szárította, és még rosszabb lett. Van néhány gyógynövényem, meg illóolajam, pl. levendula. Azt érdemes lenne esetleg megpróbálni? Csak az a baj, hogy az illóolaj szavatossága lejárt, és így nem merem.
2015. márc. 28. 10:00
 2/2 anonim ***** válasza:

ez hogy néz ki?

régebben nekem volt az arcomon valami piros dolog, csúnya volt. piros foltok. de már nem emlékszem annyira. ez is időszakonként volt, és hirtelen alakult ki, egyik napról a másikra rosszabbodott, és pár nap alatt szalonképtelen lettem.

most már nem emlékszem, hogy fájt-e vagy viszketett. de valahogy hámlott is.

a locoid lipocream volt az egyetlen, amitől elmúlt.

és egy jó ideje egyáltalán nincs. hosszú évek óta.talán mikor nagyon egészségesen kezdtem enni.

2015. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!