Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elvileg tejallergiás babámnak...

Elvileg tejallergiás babámnak adtam laktózt és székrekedése lett. Nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés

Múlthéten kedden voltunk gasztrón. A doki azt mondta, hogy a tünetek alapján a babám csak tejfehérje érzékeny lesz, a laktóz mehet neki. Kb másfél hónapja 0-s tejmentes diétán van a manó, mert előtte sokat volt rosszul, ment a hasa és a bőre is csúnya volt.

Szóval a doki tanácsára a vacsora mellé adott, csak fehérjementes tápszerébe nem raktunk laktáz enzimet, de egy hete nagyon bogyózik. Pedig azt olvastam, hogy a laktóznak ozmotikus hasmentést kellene okoznia az arra érzékenyeknél. Szomszédunkban is van tejérzékeny baba, az Ő anyukája is hasonlót tapasztalt a laktózos, de fehérje mentes tápszerrel.

Szóval nem tudom, most hogyan hozhatnám rendbe a gyerek emésztését. Az elmúlt héten adtam neki mindent és nagyobb mennyiségben, ami eddig lágyította a székletét (paradicsomot, olivaolajat, almát), de csak egy-egy kaki lett jobb, utána ismét bogyó jött. Nagyon dagadt a hasa és ismét jelentkezett a refluxa. Tegnap már raktunk újra laktázt a tápszerébe, meg Protexint és újra csinálni fogok neki sok répafőzeléket.

Szóval tök jó, hogy hallgattam a szakemberre és csak baj lett belőle. Ráadásul hashajtót sem tudok adni neki, mert a Laevolac is tartalmaz laktózt, mely a vastagbélben szívódik fel.

Nektek is van ilyen tapasztalatotok és mit adtok, hogy lágyuljon a széklete?



2015. máj. 6. 10:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!