Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi az a meleg kiütés?

Mi az a meleg kiütés?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron jelentek meg rajtam ilyen csalán csípés szerű pöttyök. Általában a felső testemen és a karomon jelenik meg és viszket de 15 perc alatt elmúlik. S sose izzadok. Ez vmi kamaszkori dolog lehet? Elnövöm valaha? 17/F

2015. máj. 11. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A melegkiütés tulajdonképpen egy steril bőrgyulladás. Nagyon fontos, hogy írtad, hogy sosem izzadsz, ugyanis a melegkiütés annak következtében alakul ki, hogy a verejtékmirigyekből nem tud kijutni az izzadság, így jobb híján a bőr rétegei közé kerül. Nagyon megijedned nem kell tőle, valószínűleg nem túl mélyen záródnak el a kivezető csatornák, ha ilyen hamar elmúlik. Valóban, előfordulhat, hogy a verejtékmirigyeid még éretlenek, bár ez inkább kisgyerekkori, csecsemőkori jelenség, de van rá esélyed, hogy az egészet elnövöd. Ha a tinédzserkor elmúltával is megmarad, érdemes lenne megmutatnod orvosnak. A terápia egyébként a tested hűtése. Zuhannyal, hideg fürdővel akár.

Remélem, tudtam segíteni.

2015. máj. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állcsúcson vágni Alföldi Róbertet.
2015. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is van ilyenem, vagyis régebben kiskoromban volt és most visszajött kb. 10 év múlva. De ne ilyedj meg, azt akarom mondani, hogy simán elmúlhat! :)
2015. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!