Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Paleoban mivel helyettesíthete...

Paleoban mivel helyettesíthetem a mandulalisztet, ha allergiás vagyok rá?

Figyelt kérdés
Kenyeret szeretnék sütni magamnak, valami egyszerűbbet, de sajnos a legtöbb helyen a mandulaliszt mindenhol ott van az összetevőkben :(
2015. jún. 22. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Sosem használok mandulalisztet, mert drága. Rengeteg recept van, amiben nem szerepel.

Szerintem a szezámliszttel próbálkozz, vagy ha nem zavar az olajos magvak használata kenyérben, akkor a szezámmal :)

Én tipikusan keverek pár olcsó magot/maglisztet, egy kicsi mandula vagy dió sokat dob az ízen (bár ez Nálad nem játszik. a dióra is allergiás vagy? nem értek hozzá, ezek együtt járnak-e, lehet), de a simábbak is jobbak keverve. A szezám mellé jól jön egy kevés kókusz is, valahogy a kicsit kesernyés szezám és az édeskés kókusz kiegyensúlyozza egymást, de az utóbbiból pici kell, különben kenyérnek túl édes és kókuszos lesz az eredmény, habár biztos van, akinek az is bejön.

A kókuszliszttel óvatopsan, mert rengeteg vizet felszív és speciel nekem mindig szétesős vízízű cucc lesz, mondjuk ha rengeteg tojást adsz hozzá, akkor más a helyzet, de azt nem nevezem kenyérnek.


A legjobb receptekben, amit ismerek, a szezám viszi a prímet :). Egy kevés tojás mindig jelen van bennük, minimum fehérjeként, egy receptben pedig sok a tojás, eléggé piskótaszerű az eredmény és csak szezám van benne, más olajos mag nem. Lehet tojástalanul is sütni, de én nem sokat kísérleteztem vele, klasszisokkal jobb volt tojással. Ha nincs benne tojás, inkább vékonyan kenem szét és ropogósra sütöm :)

Utánanézhetek recepteknek, ha kell. Adj infót, mely olajos magvak jók számodra és jó-e, ha nem magliszt, mennyire lehet tojásos...

3 évig félig magkenyéren éltem, sokat kísérleteztem, árérzékenyen, s az íz is fontos volt, persze az eredményeim a saját ízlésemet tükrözik.

2015. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagy köszönöm a részletes és segítőkész választ! :)


Kókuszliszttel próbálkoztam én is, de ahogy írtad, nem lett az igazi. A szezám-liszt kissé kesernyés, ezért "száműztem". Most gesztenyével, valamint leginkább nyílgyökérrel próbálkozom, csak ne lennének ilyen drágák :((


Arra gondoltam muffin-sütőben csinálnák magamnak valami "ehető" kenyér-féleséget!


Ami a tojásokat illeti: 3-nál nem nagyon szeretnék többet felhasználni egy adaghoz (6 muffin), de inkább 2. A reggeli kakaós piskótámat is ennyiből sütöm :)

2015. jún. 22. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!