Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Darált mandulával minden...

Darált mandulával minden süteményben helyettesíthetem a lisztet?

Figyelt kérdés
Szénhidrát szegényen kell most táplálkoznom, de már nagyon hiányzik valami édesség, kis sütemgény féleség és néztem, hogy a mandulának sokkal kisebb a szénhidrát tartalma. Ezért gondoltam arra, hogy úgy sütnék valami sütit, hogy a lisztet darált mandulára, a cukrot pedig sztíviára vagy xilit-re cserélném. Tapasztalatok? Esetleg receptek?

2014. okt. 2. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
NEM, a legtöbb helyen a mandulaliszt (és nem darált mandula), nem helyettesíthetö, mert sokkal nehezebb, zsírosabb, mint a liszt.
2014. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy durván más lesz az íze. Én nem szeretem a tiszta mandulás sütit, ami jó, mert a gatyám rámenne, bár alkalmilag meg lehetne játszani...

Én keverem a különböző olajos magvakat és magliszteket, főleg a kókuszt szeretem alkalmazni, mert az eleve édes. A dió nekem jobban bejön, mint a mandula (bár van, amikor az utóbbi kell, többnyire mindkettőt használom), persze attól dióízű lesz a süti, a mandula semlegesebb, de van valami jellegzetes lágy íze, amit pici mennyiségben is átad a sütinek...

Nyilván kelt sütiket nem tudsz csinálni olajos magokkal (bár egyesek próbálkoznak, de ez extrém szint).

Mindenképpen más lesz, de az nem baj :)

A zsírosság érdekes módon nem tűnik fel, ha olajos magból csinálsz mondjuk brownie-t, ahhoz is adagolni kell a zsiradékot, különben száraz lesz. Ugyanígy, ha magkenyeret csinálok, olajos magból és kevés tojásból, az nem tűnik zsírosnak, simán meg tudom kenni vastagon zsírral, mint egy normál kenyeret (amit én már nem eszem). De lehet, hogy ez emberfüggő, én szeretem a zsírt. Mivel kifejezetten szénhidrátszegényen eszem, erre szükségem is van.


Én direkt olajos magos és maglisztes recepteket keresek, bár egyszer egy hagyományos mézest alakítottam át. Ég és föld van a keményítődús és az olajos magok vagy lisztek között. Az állaga megváltozik. Amikor a mézest rizsliszttel csináltam, számomra teljesen olyan volt, mint az eredeti (pedig azt mondják, attól szétesik a tészta... gondolom, attól függ, milyen), de mandulával inkább grillázsra emlékeztetett, s olajos magos tésztához méltóan nehezebben nyújtható, kisütve szétesőbb volt, bár finom volt úgy is, de nem rendes mézessüti...

2014. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezek hasznosak voltak!!

Esetleg tudnál nekem adni egy-ként konkrét recept ötletet is (amit már kipróbáltál és tudod, hogy jó), vagy oldalt,ahol tényleg jó receptek vannak?

2014. okt. 3. 11:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenféle paleo s keto oldalról szedek recepteket... De sütit tényleg ritkán csinálok. A linzer egész jó, azt lehet őrölt mandulával készíteni, de van, aki kókuszt használ. Brownie-t már sokfélét csináltam, mind egész jó volt.

Úgyhogy szerintem írd be google-ba a sütifajtát s azt, hogy paleo, sokszor olyan blog vagy nosalty bejegyzést találsz, ahol sok hozzászóló van s elmondják, ha valami rosszul van írva vagy módosítottak valamit, nagyon hasznosak ezek. Egyes receptekben vannak flancos hozzávalók, de közel sem mindegyikben :)

(Folyton variálom, átalakítom a recepteket, linkem pedig nincs az eredetikre, ezért nem tudok egyszerűen receptet megadni, plusz nem tudom, milyen fajta süti érdekel s milyen alapanyagod van.)


De van egy mandulás isleres linkem, nemrég próbáltam ki, jó. Ebben van kókuszliszt is mint extrább hozzávaló, tuti elhagyható, illetve pótolható kókusszal vagy mandulával, maximum picit megváltozik az állaga (a kókuszliszt extrém nedvszívó, kerülöm is nagyobb mennyiségben, mert szétesős, ízetlen tésztát ad):

[link]

2014. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!