Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktozérzékenyek a cukrot...

Laktozérzékenyek a cukrot mivel helytesitik? Pl sütibe mit kell tenni?!

Figyelt kérdés

2015. aug. 2. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenyek csak a tejcukorra érzékenyek... A cukrokkal, édesítőkkel nincs bajuk.
2015. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: Cukor alatt a szűk értelmű cukrot értettem, amivel édesítünk, a tejcukor nem az.
2015. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésed bizony "enyhe" tájékozatlanságról árulkodik. Sütibe nádcukrot (szacharóz, répacukor) szokás tenni, de a glukóz (szőlőcukor) is mehet, csak kisebb az édesítőképessége. A tejcukor édesítőképesége csekély, elsősorban a tejben található és a laktzérzékenyek azért fosnak meg finganak a tejtől, mert nem ők emésztik meg a tejcukrot, hanem a bélbaktériumok csapnak le rá hatalmas gázfejlesztés mellett.
2015. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a laktóz egy diszacharid. ß-galaktózból és egy ß-D-glükózból áll. A laktózérzékenyek nem rendelkeznek olyan enzimmel, ami ezt képes kettébontani.


A gyümölcscukor fruktóz. A kristálycukor szacharóz (a-glükózból és ß-fruktózból diszacharid). A mézben főleg fruktóz van. Ezek közül mindent ehet egy laktózérzékeny.


Cukorbetegek szoktak még nyírfacukrot használni (xilitol). Édes íze van, de nem tudja felhasználni a test, ráadásul baktériumölő, ezért nem lesz lyukas utána a fogad.

2015. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még csak most lettem laktozérzékeny :/ szoval semmit nem tudok eröl a "betegségről" és ha nem szedem rá a gyogyszert csak laktozmentes kaját eszem az gond?!?
2015. aug. 3. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy gond, az a helyes hozzáállás szerintem :) Ha nem viszel be laktózt, nincs szükséged laktázra, ez így teljesen jó. Nekem szimpatikusabb, mint ugyanúgy enni tejet, csak mellé laktázt szedni (vagy szénhidrátosan enni, inzulinnal)... Kiiktatod a problémás elemet, gond letudva.
2015. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aha értem :) nagyon szépen köszönöm a segitséget!!! :)
2015. aug. 3. 13:19
 8/9 anonim válasza:
Tudod a laktózérzékenység ésba cukor betegség 2 külön dolog.
2015. aug. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én amióta laktózérzékenységre rágótablettát szedek, (figyelve a mennyiségre) tudok enni, inni tejes dolgot, csak nagyon figyelnem kell, hogy mi van benne, hogy mindenképp vegyek be előtte tablettát
2015. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!